W tym dziale będziemy umieszczać nowości książkowe zakupione i polecane przez naszą bibliotekę i krótkie ich recenzje. Prosimy również czytelników o propozycje książek, które ich zdaniem warto zakupić, a zostanie to uwzględnione przy kolejnych zakupach.

FERGUSON NIALL – „DOM ROTHSCHILDÓW. BANKIERZY ŚWIATA 1849-1999” T.2
Rothschildowie byli najbogatszą rodziną nowożytnych dziejów, ich nazwisko w dziewiętnastym wieku stało się synonimem nieograniczonej władzy pieniądza i przedmiotem niezliczonych teorii spiskowych. Dlatego wiedza o historii współczesnej jest niekompletna bez zrozumienia wpływów tej familii bankierów. Bankierów świata.

 

 

ZWEIG STEFANIE- “DOM PRZY ALEI ROTHSCHILDÓW” T.1

Frankfurt, 1900 rok. Betsy, inteligentna, racjonalna i młoda kobieta oraz jej mąż Johann Isidor, rzutki przedsiębiorca z niemałą fortuną, wprowadzają się do domu przy alei Rothschildów 9. Są szczęśliwi, mają dziecko. Wkrótce przyjdą na świat kolejne. Nie minie jednak wiele lat, gdy na powierzchni harmonijnej sielanki pojawią się pierwsze oznaki nadchodzącej katastrofy…
Wybucha I wojna światowa. Zmienia ona życie Niemców, a w szczególności tych pochodzenia żydowskiego, którzy od nowa muszą uporządkować swój świat i zrewidować wartości, którymi się dotąd kierowali.
Stefanie Zweig otwiera drzwi do niezwykłego świata. Pozornie dobrze znanego, a jednak odległego – do świata, w którym rozgrywa się niezwykle barwne i ciekawe, choć naznaczone trudnymi wyborami życie bohaterów. Dzięki wyobraźni, dbałości o historyczny szczegół i głębokiemu poczuciu człowieczeństwa ta bestsellerowa autorka przedstawia losy żydowskiej rodziny mieszkającej we Frankfurcie do 1917 roku.
Dom przy alei Rothschildów – pierwszy tom sagi rodzinnej – staje się symbolem czasu, który na nowo określił bieg historii Europy.

 

 ZWEIG STEFANIE- “DZIECI Z ALEI ROTHSCHILDÓW” T.2

Dla członków rodziny Sternberg, którzy w Domu przy alei Rothschildów jeszcze marzyli o tym, by stać się równouprawnionymi obywatelami w niemieckiej ojczyźnie, ta nadzieja zamienia się w koszmar.
Syn Johanna Isidora, Erwin, traci pracę, a na drzwiach mieszkania znajduje kartkę „Żydzi niepożądani!”. Jego zięciowi, dr. Friedrichowi Feuereisenowi, odebrano prawo wykonywania zawodu adwokata i notariusza. Z błahego powodu jemu oraz jego młodej żonie Victorii wymówiono mieszkanie. Córka Johanna Isidora, Alice, i jego wnuczka Claudia wskutek szykan zmuszone zostają do opuszczenia gimnazjum. Anna nie ma odwagi pójść do urzędu stanu cywilnego, by ustalić datę ślubu.

 

ZWEIG STEFANIE- “POWRÓT NA ALEJĘ ROTHSCHILDÓW” T.3

Co daje siłę ludziom, którzy stracili wszystko? Czy można powrócić do życia sprzed czasów wielkiego strachu?
W październiku 1941 roku część rodziny Sternbergów zdołała wyemigrować z Niemiec – do Holandii, Palestyny i Afryki Południowej. Tych, którzy pozostali, przepędzono ku Wielkiej Hali Targowej. Annie, nieślubnej córce Johanna Isidora, udaje się w zamieszaniu wyciągnąć z kolumny córeczkę Victorii, Fanny, i wraz z nią uciec.

 

ZWEIG STEFANIE- “NOWY POCZATEK PRZY ALEI ROTHSCHILDÓW”

„Z dziećmi powróci nadzieja”, mówi Betsy Sternberg, kiedy we wrześniu 1948 roku wraca do starego mieszkania przy alei Rothschildów.
Szkody po bombardowaniach zostają krok po kroku usunięte, drzewo wiśni w ogrodzie wciąż stoi, ptaki ćwierkają. Fritz otwiera nową kancelarię, a Erwin dostaje pracę w Domu Amerykańskim. Odnajduje się nawet ich była gospodyni. Pewnego dnia w drzwiach staje Alice, najmłodsza córka, a wraz z nią jej rodzina. Ostatnie lata spędzili w Południowej Afryce, gdzie oprócz apartheidu odzywały się co jakiś czas antysemickie resentymenty. Mimo wszystko udało im się zdobyć niewielką fortunę.
Wojna nie minęła jednak bez śladu. Dla tych, którzy przeżyli, życie nie będzie już takie samo. Przyszłość, bezpieczeństwo – to słowa bez pokrycia. Niemniej wierzą w nowy początek.
Czwarty, ostatni tom sagi rodziny Sternbergów.

 

SCOTT STEVEN K. – „USŁYSZ JEZUSA”

Codzienne rozważania pełne bożej miłości i nadziei.
Czy można z Chrystusem stworzyć więź tak prawdziwą i tak realną jak ta, która nas łączy z kimś najważniejszym dla nas tu, na ziemi?

 

HERMAN LESZEK – „LATARNIA UMARŁYCH”

Akcja Latarni umarłych rozgrywa się w rok po wydarzeniach opisanych w Sedinum. Wiadomość z podziemi. Troje młodych ludzi – Paulina, Igor i Johann – zostaje ponownie wplątanych w sensacyjne śledztwo, tym razem dotyczące pewnego morderstwa.
Dawno, dawno temu, w pewnym małym miasteczku nad samym morzem, w starym średniowiecznym zamczysku rodzi się chłopiec, który niedługo potem zostaje królem całej Skandynawii. W ówczesnej Europie jest nazywany Cesarzem Północy.
Mijają wieki. Rok 1941. Mroźną listopadową porą, w samo południe, nieopodal miasta dochodzi do potężnej eksplozji, której podmuch kładzie pokotem drzewa i wybija szyby w całej okolicy. Fala uderzeniowa odczuwalna jest w promieniu kilkudziesięciu kilometrów, a w pewnej starej kaplicy zapada się posadzka.

 

MUNRO ALICE – „JAWNE TAJEMNICE”

Osiem wyjątkowych historii kobiet samotnych, zakochanych, samodzielnych lub bezradnych. Każda z tych opowieści przepełniona jest intensywnymi uczuciami i emocjami, a Munro wydobywa je wszystkie z charakterystyczną dla siebie swobodą i melancholią. Kobieta żyjąca pośród górskich plemion, księżna snująca bajkową narrację w zrujnowanej kamienicy czy młoda wdowa, która z własnej woli udaje się do więzienia.

 

 

DIVAKARUNI CHITRA BANERJEE – „U STÓP BOGINI”

Wzruszająca powieść o klanie kobiet, w której cała gama uczuć rozciąga się na przestrzeni lat i kontynentów.
Pochodząca z niezamożnej rodziny Sabitri mieszka w małej indyjskiej wiosce i skrycie marzy o studiach. Pozornie szczęśliwym zrządzeniem losu trafia pod opiekę wpływowej i bogatej kobiety, która pomaga jej w realizacji marzeń.

 

 

CHERRY BRITTAINY C. – „OGIEŃ, KTÓRY ICH SPALA”

Logan Francis Silverstone był moim zupełnym przeciwieństwem. Kiedy tańczyłam jak urzeczona, on podpierał ścianę. Przeważnie milczał, podczas gdy mnie trudno było uciszyć. Uśmiech przychodził mu z wysiłkiem, natomiast ja unikałam smutku.

Pewnej nocy dostrzegłam ciemność, która czaiła się głęboko w nim.

Każdemu z nas czegoś brakowało, jednak razem mieliśmy wszystko. Z obojgiem było coś nie tak, ale obok siebie zawsze czuliśmy, że wszystko jest jak należy. Byliśmy jak spadające gwiazdy przecinające nocne niebo w poszukiwaniu życzenia, modlące się o lepsze jutro. Aż do dnia, w którym go straciłam. Jedną pochopną decyzją zaprzepaścił nasz związek. Był sobie chłopiec, którego pokochałam. I przez kilka krótkich chwil - trwających tyle co oddech, co szept - pomyślałam, że może i on mnie kocha.

 

CHADWICK ELIZABETH – „PIEŚŃ KRÓLOWEJ”

Poznajcie królową tysiąclecia!
Historia kobiety, która zmieniła bieg dziejów Europy.
Alienor ma trzynaście lat. Przyszłość młodej i pięknej dziedziczki akwitańskiej wydaje się usłana różami, lecz gdy w 1137 roku umiera jej ukochany ojciec, dziewczyna zostaje zmuszona do ślubu z koregentem Francji Ludwikiem, zaledwie dwa lata starszym od niej. Wkrótce młodziutka para samodzielnie zasiądzie na francuskim tronie. Alienor stara się sprostać niełatwej roli królowej oraz roli znacznie trudniejszej: żony dewocyjnie pobożnego i niestabilnego psychicznie młodego mężczyzny, który pragnie od niej tylko jednego – dziedzica.

 

SARNACKA – MAHONEY ELIZA – „KREACJA”

Czym jest sukces w dzisiejszym świecie? Odpowiedź nigdy nie była prostsza. Gdzie nie spojrzeć, tam ściągi i gotowce podsuwane nam przez kulturę masową - scenariusze ze spełnionego życia innych osób w kolorowych pismach, telewizji, poradnikach know-how. Trzeba tylko się na coś zdecydować, by wykreować siebie i swoją karierę. Czy jednak rzeczywiście wystarczy tylko tyle?

 

 

KRÜGER CHARLOTTE – „MÓJ DZIADEK FAŁSZERZ”

Łatwiej jest nienawidzić Hitlera niż własnego dziadka.
Kiedy była dzieckiem, uważała dziadka za dobrotliwego starszego pana, który kolekcjonuje znaczki pocztowe. Dopiero znacznie później Charlotte Krüger dowiedziała się, że jego życie miało także mroczną stronę. SS-Sturmbannführer Bernhard Krüger kierował warsztatem fałszerskim założonym w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen. Pracowali w nim żydowscy więźniowie, których zadaniem było podrabianie brytyjskich funtów. Akcja przeszła do historii pod nazwą Operacja Bernhard (od imienia Krügera) i stanowiła bez wątpienia największe tego rodzaju przedsięwzięcie w historii.
Kim był Bernhard Krüger? Czy starał się chronić swoich „pracowników”, czy też z zimną krwią wysyłał ich na śmierć?

 

BURKHART JESSICA – „AKADEMIA CANTERWOOD. NA STARCIE” T.13

Pora na zmiany…
Lauren Towers od dzieciństwa marzy o zostaniu zawodową amazonką i ściganiu się z najlepszymi, dlatego postanowiła złożyć podanie do Akademii Canterwood. Czekając na wyniki rekrutacji, wspomina swój wypadek, po którym zlecono jej odpocząć od wyczynowej jazdy konnej. Dziewczyna ma coraz więcej wątpliwości, czy nauka w prestiżowej Akademii to na pewno dobry pomysł…

 

OSWALD JAMES – „PIEŚŃ WISIELCA”

James Oswald mistrz nastroju, misternie plecie wielowątkową kryminalną intrygę. Z pozoru niepowiązane ze sobą wydarzenia okazują się elementami skomplikowanej całości, ułożonej po części przez ludzi, a po części przez fatum. Ale przenikliwy i uparty inspektor McLean, nie zważając na własną wygodę, na przekór policyjnym biurokratom i przeciwnościom losu dąży do schwytania winnego cudzej krzywdy czy nieszczęścia.
Tym razem ma do czynienia z kilkoma samobójstwami, które wydają mu się podejrzane poprzez swoje podobieństwo. Wycofani, zakompleksieni, samotni młodzi ludzie, pozostający na obrzeżach społeczności, odbierają sobie życie, wieszając się z użyciem takiej samej konopnej liny, zadzierzgniętej w identyczny sposób. Wbrew przełożonym, którzy chcą szybko zamknąć, ich zdaniem, oczywistą sprawę, McLean przypuszcza, że ktoś przyczynił się do śmierci ofiar. Krok po kroku zmierza do wyjaśnienia tajemnicy.

 

OSWALD JAMES – „SKRADZIONE MORDERSTWO”

Tony McLean, inspektor edynburskiej policji, dopiął celu. Morderca dziesięciu młodych kobiet, Donald Anderson, został skazany na dożywocie. Wina okazała się bezsporna, oskarżony się przyznał, choć tłumaczył, że działał pod wpływem tajemnej księgi.

 

 

OSWALD JAMES – „Z PRZYCZYN NATURALNYCH”

Minęło sześćdziesiąt lat od wyrafinowanej śmierci pewnej młodej dziewczyny. Aż do dnia dzisiejszego nikt nie natknął się na szczątki ukryte w piwnicy starego domostwa. Dla edynburskiej policji sprawa zwłok sprzed sześciu dekad nie jest zadaniem priorytetowym, ale inspektor McLean – mimo tragicznych przeżyć osobistych – nie daje za wygraną i próbuje rozwikłać ponurą zagadkę rytualnego mordu.

 

 

FAM CHARLEE – „OSTATNI POCIĄG DO BABYLON”

Każda ucieczka kiedyś się kończy.
Aubrey Glass ma całą kolekcję listów pożegnalnych. Nie, żeby była przekonana do popełnienia samobójstwa. Jeszcze nie. Pisze je na wszelki wypadek, wiedząc, że pewnego dnia czarny humor i Jack Daniels mogą nie wystarczyć, by utrzymać ją na powierzchni.

 

 

RYAN HYDE CATHERINE – „DZIEŃ, KTÓRY ZMIENIŁ WSZYSTKO”

Miłość, która nie wybacza, nie jest miłością…
Nathan McCane i jego żona wiodą dość komfortowe, ale również nudne i pozbawione radości życie, w którym od dawna już nie ma miejsca na prawdziwą bliskość. Gdy pewnego ranka mężczyzna znajduje w lesie porzucone niemowlę, ma nadzieję, że oto los się do niego uśmiechnął, zsyłając mu syna, o którym marzył…
Jednak prawo do opieki nad chłopcem uzyskuje jego babcia. Nathan prosi ją o jedno – o to, by któregoś dnia przyprowadziła do niego dziecko i wyjawiła mu, kto je ocalił.

 

HUNTER DENISE – „BOSKIE LATO”

Historia skłaniająca do śmiechu, wzruszająca do łez. I uczucie – bardzo problematyczne...

Madison McKinley straciła najbliższą osobę – brata bliźniaka. Czy można uporać się z taką tragedią? Pomimo wsparcia ze strony rodziny i satysfakcji, jaką czerpie z pracy weterynarza, śmierć Michaela wciąż prześladuje ją w snach. Znała jego myśli i pragnienia tak, jakby były jej własnymi. Starając się odnaleźć ukojenie, postanawia spełnić niedoszłe marzenie brata i wygrać doroczne regaty na rzece Ohio. Jest gotowa pokonać wszelkie przeciwności, a nawet stoczyć walkę z własnymi lękami, potrzebować będzie tylko kogoś, kto pomoże jej poznać tajniki szybkiego pływania łodzią. A któż nadawałby się do tego lepiej niż Beckett O’Reilly? Nie cieszył się wprawdzie dobrą reputacją, ale do spełnienia wytyczonego celu wydawał się być idealnym człowiekiem. Nic ich przecież nie łączyło i oboje mogli się skupić tylko na nauce żeglowania.

Wbrew jej woli przeszłość nie daje jednak o sobie zapomnieć, a z każdym dniem gorącego lata uczucie silniejsze niż zwykłe koleżeństwo coraz bardziej zbliża ich do siebie.

 

DRZEWICKA JUSTYNA – „NIEPOWSZEDNI. W POTRZASKU” T.2

To dzieci obdarzone szczególnymi darami. Rodzą się bardzo rzadko, więc stanowią cenny łup dla handlarzy ludźmi.
Okrutni Złotnicy nie dają za wygraną i za wszelką cenę próbują dopaść Niepowszednich. Weles, w przebraniu posła Cesarstwa Gospar, przybywa wraz ze swymi zausznikami do Ferretum. Przedstawiając sędziemu Angusowi fałszywe oskarżenia, stara się doprowadzić do wydania Niepowszednich i przekazania ich pod osąd władzy w Łajdackim Krańcu.

 

FORTIER ANNE – „JULIA”

Julie Jacobs otrzymuje w spadku klucz do skrytki bankowej w Sienie. Wkrótce dziewczyna udaje się w niebezpieczną podróż, aby odnaleźć stary rodzinny skarb. Gdy dociera do toskańskiego miasta, dowiaduje się, że jest potomkinią Giuletty, której miłość do mężczyzny zwanego Romeo stanowi nierozerwalną część historii średniowiecznej Sieny. Poznając członków rodzin od wieków toczących spór, zaczyna zdawać sobie sprawę, że klątwa „Zaraza na oba wasze domy!” jest wciąż żywa. Wydaje się, że jedynym, kto może uratować Julię, jest Romeo. Ale czy istnieje?

 

SENIOR ANTONIA – „CÓRKA REWOLUCJI”

Najlepsza powieść historyczna 2014 według magazynu BBC History Extra.
ZDRADA, MIŁOŚĆ I IDEAŁY W CZASACH ANGIELSKIEJ WOJNY DOMOWEJ.
XVII – wieczny Londyn. Henrietta Challoner nie wiedzie beztroskiego życia kupieckiej córki. Owdowiały ojciec nadużywa alkoholu, babka odmawia dostępu do wykształcenia, a bracia walczą po przeciwnych stronach barykady. Na dodatek dziewczyna zakochuje się w mężczyźnie, którego jej rodzina nie chce zaakceptować.
Henrietta angażuje się w spór parlamentarzystów z rojalistami, próbując równocześnie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w burzliwym okresie rewolucji kobiecie przyda się wykształcenie? I jak ocalić ludzi, których kocha, pozostając zarazem lojalną i wierną ideałom?

 

KLINEC JENNIFER – „TYMCZASOWA ŻONA”

Prawdziwa historia kobiety, która wśród orientalnych przypraw znalazła szczyptę szczęścia.
Jennifer ma wszystko, o czym marzą kobiety: pewność siebie, prestiżową pracę w korporacji i mieszkanie w Londynie. Czy jednak w rzeczywistości to "wszystko" daje szczęście? W poszukiwaniu nowych kulinarnych doznań bohaterka wyrusza w podróż do Iranu. Trafia do domu Vahida, gdzie w ciągu dnia uczy się gotować pod okiem jego matki. Popołudnia i wieczory spędza w towarzystwie mężczyzny, poznając miasto, próbując nieznanych potraw i zaglądając w miejsca niedostępne dla zwykłych turystów. W oparach szafranu i świecie pełnym restrykcyjnych reguł i konwenansów rodzi się uczucie, którego nie da się zatrzymać. Jak bardzo irańska przygoda odmieni życie dwojga zupełnie obcych ludzi? Czasami trzeba przebyć cały świat, by odnaleźć to, czego naprawdę szukamy…

 

KNEDLER MAGDALENA – „KLAMKI I DZWONKI”

Eliza Ostaszewska, poetka utrzymująca się z pracy w bibliotece, właśnie wydała tomik swoich wierszy, a zaprzyjaźniony pub zorganizował jej wieczór autorski. Nie jest jej jednak dane nacieszyć się sukcesem, ponieważ już nazajutrz odbiera tajemniczy telefon ze szpitala. W jednej chwili dramatyczna przeszłość gwałtownie wkracza w jej życie i całkowicie je zmienia. Co się wydarzy, gdy unikająca bliskich związków trzydziestolatka z dnia na dzień zostanie matką nastoletniej dziewczynki? Jak artystka, kochająca literaturę i sztukę absolwentka kulturoznawstwa, poradzi sobie z prowadzeniem firmy? Czy będzie potrafiła dokonać właściwych wyborów?

 

SIERRA JAVIER – „NIEŚMIERTELNA PIRAMIDA”

Napoleon Bonaparte był najpotężniejszym człowiekiem swoich czasów. Udało mu się podbić prawie całą Europę. Wcześniej zaś stanął na czele niemalże nieznanej wyprawy militarno-badawczej do Egiptu, która zupełnie odmieniła jego umysł. Pewnej nocy wszedł do Wielkiej Piramidy. Co się tam wydarzyło? I jak ten epizod wpłynął na jego los?

 

 

LANKERS KATRIN – „SPOJRZENIE ELFA”

Erin nie spuszczał z niej oczu – pod wpływem tego hipnotycznego spojrzenia rozum odmawiał Mageli posłuszeństwa.
– Jesteśmy do siebie tak podobni – powiedział. – A jednocześnie tak bardzo różni. Jakbyśmy żyli w dwóch całkiem odmiennych światach. Ja w mojej krainie elfów a ty w świecie…
– Ludzi – dokończyła Mageli.
– Ludzi – potwierdził Erin, jakby dla niego ten świat był równie dziwny, co dla niej kraina elfów. – Utracona ojczyzna – wymruczał tak cicho, że dziewczyna nie była pewna czy w ogóle to usłyszała.

 

HANNAH SOPHIE – „NIEWYGODNA PRAWDA”

Kiedy z powodu fatalnej pogody lot samolotu zostaje odwołany, a pasażerowie muszą spędzić noc w obskurnym hotelu, Gaby Struthers z konieczności dzieli pokój z przerażoną młodą kobietą Lauren Cookson. Nieznajoma opowiada Gaby o pewnym zabójstwie.
Francine Breary, kobieta po przebytym udarze – którą opiekowała się Lauren – została zamordowana. Do zabójstwa przyznaje się jej mąż Tim i przekazuje policji dowody popełnionej zbrodni.

 

 HANNAH SOPHIE – „CHÓR SIEROT”

Louise jest nawiedzana przez muzykę, którą tylko ona słyszy. Pieśni śpiewają dzieci, które tylko ona widzi…
Trudno rozstawać się z dzieckiem, które idzie do szkoły. Tak jakby cząstka rodziców odchodziła wraz z nim. Kiedy siedmioletni synek Louise i Stuarta Beestonów zostaje chórzystą college’u w Cambridge, otrzymuje prestiżowe stypendium i zamieszkuje w internacie, nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić piękny dom w wiejskiej głuszy.

 

SHEPHERD JOEL – „AZYL”

Dobro i zło to pojęcia względne.
Ostatni tom bestsellerowej serii fantasy.
Uderzenie wojsk regenta Balthaara Arrosha zmusza talmaad oraz ludzkie siły wspierające Serrinów do odwrotu. Ostatnią nadzieją wycofujących się oddziałów jest dotarcie do Jahnd – tytułowego azylu, jedynego ludzkiego miasta na ziemiach Saalshenu…

 

 

SHEPHERD JOEL – „TRACATO”

Zdrada to broń równie dobra, jak każda inna.
Przez dwieście lat – pod rządami Serrinów – Tracato rozwijało się, stając w centrum oświecenia. Jednak feudalne rody Rhodaanu nie zapomniały o swej dawnej potędze. Teraz, kiedy wojna zbliża się nieubłaganie, arystokracja z nową siłą wysuwa zadawnione roszczenia.

 

 

SHEPHERD JOEL – „PETRODOR”

Wojna jest grą, w której wygrywają nieliczni.
Z dala od wzgórz rodzinnego Lenayin, Sasha wiedzie życie wygnańca w Petrodorze – nadmorskim mieście, w którym mroczne zaułki sąsiadują z rezydencjami bogatych lordów. Właśnie tutaj, we wpływowym centrum handlu, knowania możnych rodów i kleru prowadzą coraz szybciej do wojny, ku której podstępnie dąży Lenayin.

 

 

SHEPHERD JOEL – „SASHA”

Każdy pretekst jest dobry, by wywołać wojnę.
Sashandra była kiedyś księżniczką Lenayin, jednak po śmierci ukochanego brata nie miała dłużej ochoty patrzeć na własnego ojca ani brać udziału w intrygach dworskich stronnictw.
Wybrała życie wśród wiernej lenayińskim tradycjom i wierzącej w starych bogów społeczności goeren-yai. Najlepszy mistrz zaczyna szkolić ją w pradawnej sztuce walki, svaalverd.

 

 

CARTER CHRIS – „RZEŹBIARZ ŚMIERCI”

Studentka pielęgniarstwa przeżyła szok, gdy odkryła, że jej pacjent, prokurator Derek Nicholson został brutalnie zamordowany we własnym łóżku. Zbrodnia wydawała się bezsensowna, bo Nicholson był śmiertelnie chory i pozostało mu najwyżej kilka tygodni życia. Jednak detektywa Roberta Huntera z wydziału zabójstw policji z Los Angeles najbardziej zdumiała wiadomość pozostawiona przez mordercę.

 

 

ÖSTLUNDH HÅKAN – „WYSPA STRACHU”

Oto Gotlandia – spokojna, oblegana przez letników bałtycka wyspa, położona z dala od miejskiego zgiełku. Zwabiony panującą tu ciszą i spokojem inspektor policji Fredrik Broman porzuca Sztokholm. Wraz z rodziną chce uciec od hałasu, chaosu i niebezpieczeństw wielkiego miasta. Nowe życie istotnie nie rozczarowuje inspektora, jednak sielanka nie trwa długo…

 

 

YOUNG MOIRA – „GNIEWNA GWIAZDA” T.3

Saba szykuje się do ostatecznej rozgrywki z DeMalo. Tymczasem on chce, żeby do niego dołączyła, stworzyła wspaniały świat, Nowy Eden. I została z nim już na zawsze. Serce Saby jest jednak przy Jacku. Rozpoczyna się walka z Tontonem. Niestety szanse buntowników są zatrważająco małe. Mimo to DeMalo składa Sabie kuszącą ofertę. Czy dziewczyna będzie w stanie mu odmówić? Jak bardzo poświęci się, by ratować ludzi, których kocha?

 

 

YOUNG MOIRA – „DZIKIE SERCE” T.2

Saba była pewna, że po tym, jak pokonała Vicara Pincha – okrutnego, samozwańczego Króla Świata – jej życie wróci do normy. Że wraz z rodzeństwem trafi nad Wielką Wodę, gdzie dołączy do nich jej ukochany Jack. I że już z nikim nie będzie musiała walczyć. Ale nowy potężny wróg rośnie w siłę. A Jack chyba wcale nie jest tym, za kogo się podaje…

 

 

YOUNG MOIRA – „KRWAWY SZLAK” T.1

Życie Saby zmienia się nieodwracalnie, gdy czterej tajemniczy jeźdźcy porywają jej brata bliźniaka, Lugh. Zdecydowana zrobić wszystko, by go odnaleźć, Saba wkracza w świat, o którym wcześniej tylko słyszała – pełen dziwacznych kreatur i niezwykłych talizmanów. W nowym, złowrogim otoczeniu odkryje, że potrafi być najgroźniejszą z wojowniczek i że nic nie jest tak silne jak jej wola przetrwaniarzebiegłą przeciwniczką, a przede wszystkim – że nic nie może zniszczyć jej woli przetrwania. W towarzystwie przystojnego śmiałka o imieniu Jack i bandy wojowniczek zwanych Wolnymi Jastrzębiami Saba wyruszy, by ocalić brata, a może nawet cały świat. Prawa do ekranizacji książki nabył Ridley Scott!

 

MALINOWSKA ANNA- „BRUNATNA KOŁYSANKA”

70 lat po wojnie wciąż żyją ludzie, którzy nie wiedzą, kim są.
Wstrząsająca opowieść o polskich dzieciach porwanych przez nazistów i zniemczanych w założonych przez Himmlera ośrodkach Lebensbornu.
Po latach ofiary tamtych zdarzeń opowiadają autorce swoje zdumiewające, dramatyczne i pełne zaskakujących konsekwencji historie…

 

SIEGEL DANIEL J. – „BURZA W MÓZGU NASTOLATKA”

W tej książce Daniel J. Siegel rozprawia się z wieloma mitami na temat dorastania i nastolatków. Twierdzi, że zmiany, jakie zachodzą w tym wieku mają niewiele wspólnego z szalejącymi hormonami, lecz wynikają przede wszystkim z procesów przebudowy mózgu i tworzenia się nowych połączeń. Ten okres od dwunastego do dwudziestego czwartego roku życia decyduje o tym, kim staniemy się w przyszłości. Zdaniem Siegela, nabywamy wtedy wielu ważnych umiejętności i przygotowujemy się do opuszczenia domu rodzinnego. Skłonność do ryzyka, intensywna emocjonalność, zainteresowanie nowością to ważne i cenne cechy nastolatków, dzięki którym mogą wypracować nowe strategie radzenia sobie z wyzwaniami współczesnego świata.

 

FISHER TARRYN – „MIMO NASZYCH KŁAMSTW”

Wiesz dobrze, że nie da się żyć bez ponoszenia konsekwencji własnych decyzji, tak samo jak nie da się żyć bez patrzenia za siebie. Zawsze będziesz wspominał, zawsze będziesz rozpamiętywał. Wielka miłość, która odeszła… Pamiętasz jeszcze, co czułeś, gdy znikała? Ja czuję to cały czas.
Zniszczyłem wszystko. Mam już dosyć tych bezsennych nocy, kiedy analizuję, co się stało. To nie miało prawa się wydarzyć! Ile razy wypowiadałeś w myślach to zdanie? Nawet raz to za dużo. Dla mnie te słowa to już niemal modlitwa.
Caleb
Mimo naszych kłamstw to pożegnanie z Olivią, Leah i Calebem. Nadszedł czas na ostatnią część miłosnej układanki. Jeśli myślisz, że znasz już całą historię, to błąd. Tarryn Fisher nie pozwoli Ci odetchnąć, rozpali Twoje emocje do czerwoności.

 

FISHER TARRYN – „MIMO TWOICH ŁEZ”

 „Mam wszystko, bo ciężko na to zapracowałam”. Gdy ktoś tak mówi, to zazwyczaj myślimy o bogactwie, spełnionych marzeniach i szczęśliwej rodzinie. Czy pod tym pojęciem mogą kryć się kłamstwa, krzywdy i rany? Czy ktoś może sobie zapracować na wszystkie nieszczęścia świata?
Cóż, ja naprawdę mam wszystko i nie pozwolę, by ktokolwiek mi to odebrał.
Ta żmija ciągle próbuje wślizgnąć się w nasze życie i nadszedł czas, by skosztowała własnej trucizny. Ja też potrafię kąsać – każda z nas potrafi, gdy ktoś podstępem chce zniszczyć nasze związki, rodziny, życie. Tym razem poleją się łzy i nie będą to moje łzy. Powiem Ci więcej: mam w zanadrzu coś, co definitywnie przeważy szalę na moją stronę.

Leah

 

TOMASZ M. DĄBEK OSB – „ŻYCIE PO ŚMIERCI. I CO DALEJ…”

Życie po śmierci jest niezwykłym tematem i zawsze aktualnym, jako że każdy człowiek umiera i każdego interesuje to, czy jest jakieś życie po śmierci czy jesteśmy, jak bańka mydlana na wietrze, która znika i wszelaki ślad po niej ginie.

 

 

 

GARGAŚ GABRIELA – „W PLĄTANINIE UCZUĆ”


Historia o prawdziwej kobiecej przyjaźni i o tym, jak trudną sztuką jest pięknie żyć.

Dorota jest mężatką i matką dwójki dzieci, którą przytłacza codzienność i nadmiar obowiązków. Czy znajdzie w sobie siły, by przebaczyć zdradę? Hanna to trzydziestopięcioletnia singielka, która pnie się po szczeblach kariery w międzynarodowej korporacji. Nie ma czasu na nic, a już na pewno nie na miłość.
Z kolei Kalina jest w szczęśliwym związku od dziesięciu lat. To właścicielka ekskluzywnego butiku, wiodąca spokojne i poukładane życie, w którym nagle jej życiu pojawia się jej dawna miłość i wywraca wszystko do góry nogami.
Życie trzech kobiet zmienia się, gdy stają w obliczu śmiertelnej choroby. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na największą próbę. Muszą zmierzyć się z własnymi słabościami i pomóc sobie nawzajem. Bo życie składa się z miliona małych szczęść i kilku wielkich tragedii. Czasem to właśnie przyjaźń pozwala przetrwać i uwierzyć w przyszłość.

 

GABALDON DIANA – „LORD JOHN I SPRAWA OSOBISTA”

Londyn, rok 1757. Lord John Grey poznał właśnie wstydliwą tajemnicę pewnego arystokraty, oficera piastującego wysokie stanowisko w armii Jego Królewskiej Mości. Wysiłki lorda, by zapobiec skandalowi, zostają przerwane przez sprawę najwyższej wagi: Korona zleca mu przeprowadzenie śledztwa w sprawie morderstwa towarzysza broni, który przypuszczalnie był zdrajcą. Poprzez sprośne londyńskie przybytki aż po dostojne gabinety arystokratów lord John podąża za nieuchwytnym służącym oraz tajemniczą damą w zielonej sukni, która może mieć klucz do rozwiązania zagadki…

 

<< >>