W tym dziale będziemy umieszczać nowości książkowe zakupione i polecane przez naszą bibliotekę i krótkie ich recenzje. Prosimy również czytelników o propozycje książek, które ich zdaniem warto zakupić, a zostanie to uwzględnione przy kolejnych zakupach.

PISARZEWSKA KATARZYNA – „HALO, WIKTA”


Okładka książki Halo, Wikta!Co może się przytrafić osobie, która straciła pamięć? Lena ku swojemu zdumieniu odkrywa, że Łysy ze zdjęcia to jej ojciec. Przypadkowo spotkana biuściasta manikiurzystka okazuje się jej matką. Bohaterka przekonuje się, że w poprzednim wcieleniu była miłośniczką kaktusów, jadła kiełki i sałatę, teraz... kaktusy wyrzuca na śmietnik i zajada się kurczakiem z frytkami. Ale pojawiają się nowe zagadki. Kim są: Szczękonośny, Pieróg z Twarogiem, Gruby Radek, Kicha i Parówa, Wikta? Czy Lena pokona piętrzące się trudności? Czy wyprowadzi w pole rodzimych gangsterów? Jak rozwinie się jej romans z Piotrem? Kobieta gangstera w roli głównej, mafiozi i policjanci, pościgi i niespodziewane zwroty akcji w błyskotliwej komedii gangsterskiej osadzonej we współczesnych polskich realiach.

 

MOTYKA WŁADYSŁAW – „BESKIDY I TATRY STRAŻ GÓRALSKIEJ WATRY”


https://dziupla.sowa.pl/f/f4otvnm4sdqo3.jpg?imwh=221x312Związek Podhalan, zasłużona i niezwykle żywotna organizacja górali polskich, w swym codziennym działaniu potwierdza, że idee jego założycieli: przywiązanie do Boga, Ojczyzny, Rodziny i Ojcowizny, są zawsze bliskie sercu każdego Górala i Polaka. W dzieje Związku Podhalan wpisane są piękne karty historii tego ruchu na Żywiecczyźnie i w Beskidach. Od 1926 roku, najpierw w Radziechowach, a potem w całym powiecie żywieckim rozwijał się prężnie góralski ruch regionalny, który przyciągała w swe szeregi ówczesną inteligencję, gazdów, artystów i społeczników.

 

<<