W tym dziale będziemy umieszczać nowości książkowe zakupione i polecane przez naszą bibliotekę i krótkie ich recenzje. Prosimy również czytelników o propozycje książek, które ich zdaniem warto zakupić, a zostanie to uwzględnione przy kolejnych zakupach.

MOSELEY KIRSTY – „CHŁOPAK, KTÓRY O MNIE WALCZYŁ”


Czasem musisz odejść… Rozstanie z Jamiem było dla Ellie najtrudniejszą rzeczą, z jaką musiała się zmierzyć. Rozpoczęła nowe życie, w nowym miejscu, u boku nowego mężczyzny. Tragedia rodzinna zmusza ją jednak do powrotu do domu. Ellie jest przekonana, że wyleczyła się z Jamiego - zapomniała o namiętności i złamanym sercu. Jednak gdy tylko się spotykają, ich miłość powraca ze zdwojoną siłą.

MOSELEY KIRSTY – „CHŁOPAK, KTÓRY CHCIAŁ ZACZĄĆ OD NOWA”

Poznali się w nocnym klubie. Jamie chce zmienić swoje życie i zerwać z kryminalną przeszłością. Nie potrzebuje komplikacji i nie szuka problemów. Ellie kończy szkołę, niedawno rozstała się z chłopakiem. Chce być wolna. Nie sądziła, że tego wieczoru spotka nieziemskiego przystojniaka, któremu nie sposób się oprzeć. Ellie i Jamie zakochują się w sobie do szaleństwa. Szybko planują wspólne życie: chcą podróżować, realizować marzenia, zawsze być razem. Jednak mroczna przeszłość Jamiego nie daje o sobie zapomnieć.

CHEREZIŃSKA ELŻBIETA – „PŁOMIENNA KORONA”

Książę Władysław powrócił z banicji i Kraków otworzył przed nim swe bramy. Królestwo nadal jest podzielone, a jego sercem, Starszą Polską, włada surowy Henryk z Głogowa. Brandenburczycy nie spuszczają oka z Poznania. Krzyżacy wikłają wszystkich w grę o Pomorze, która rozpęta gdańskie piekło.

 

 

ROKITA MARTYNA – „ŻYCIE TO SĄ CHWILE”

Zenek Martyniuk, chłopak z Podlasia, nie zawahał się, żeby pójść za swoimi marzeniami. Muzykę kochał od dziecka. I choć miał być ekonomistą, zamiast liczyć cudze miliony postawił na to, co kocha. I został milionerem. Biografia chłopaka, którego uwielbia cała Polska - od morza po Tatry. Nigdy niepublikowane szczegóły z życia prywatnego, droga na sam szczyt show-biznesu i bogaty wybór prywatnych zdjęć.

 

„AGNES KOCHA JEDNOROŻCE!”

Agnes całe życie marzyła, aby zaadoptowała ją kochająca rodzina (i tę już znalazła) oraz o jednorożcu. Dowiedz się więcej o Agnes i jej miłości do tych magicznych stworzeń.

 

 

10024800

 

„GRU, DRU I MINIONKI. ILUSTROWANA OPOWIEŚĆ”

Gru i Lucy to superszpiedzy pracujący dla LAP-u. Wiodą razem szczęśliwe życie do czasu, kiedy… na scenie pojawia się arcyłotr Balthazar Bratt.

 

 

 

ENGSTRÖM THOMAS – „NA POŁUDNIE OD PIEKŁA”

Pensylwania, rok 2012. W jednym z pokoi podrzędnego motelu zostaje znalezione ciało młodego mężczyzny, który popełnił samobójstwo. W liście pożegnalnym denat za swoją śmierć obwinia Rona Harrimana, kandydata Partii Demokratycznej w wyborach do Kongresu.

 

 

SZEPIELAK ANNA J. – „FRANCUSKI KLEJNOT”

Kontynuacja powieści „Francuskie zlecenie”.
Chrześnica Ewy, Kalina, boryka się z poważnymi problemami. Zawiść rodziny, internetowe oszczerstwa oraz straty finansowe, które powoduje prowadzony przez nią pensjonat, to zaledwie czubek góry lodowej. Zatroskana Ewa przeczuwa, że dziewczyna nie poradzi sobie bez jej wsparcia, dlatego obmyśla sprytny plan i zaprasza do Polski przyjaciela z Francji. Tymczasem sama otrzymuje kłopotliwy spadek, który przyniesie jej więcej zmartwień niż pożytku.

PIĄTEK TOMASZ – „MACIEREWICZ I JEGO TAJEMNICE”

W książce „Macierewicz i jego tajemnice” Tomasz Piątek ujawnia nieznane dotąd fakty. Podaje informacje, które nigdy wcześniej nie zostały opublikowane. Wyjaśnia liczne niepokojące wydarzenia, które media wolały przeoczyć lub zbagatelizować.

 

 

KRAJEWSKI WIKTOR – „POCZTÓWKI Z POWSTANIA”

Godzina „W” zmieniła nie tylko życie tych, którzy 1 sierpnia 1944 roku podjęli nierówną walkę z hitlerowskim okupantem, wychodząc na ulice Warszawy z biało-czerwonymi opaskami na rękawach. Powstanie warszawskie wpłynęło na losy kolejnych pokoleń warszawiaków, nierzadko dramatycznie je komplikując. O tym, dlaczego ten fragment naszej historii mimo upływu czasu budzi tak silne emocje, Wiktor Krajewski rozmawia z trzema pokoleniami Polaków osobiście powiązanych z tamtymi wydarzeniami. "Pocztówki z powstania” to kolejna książka Wiktora Krajewskiego na ten temat.

WEBBER  TAMMARA – „DOBRZE CI TAK!”

Reid Alexander jest śledzonym przez paparazzi celebrytą. Każda informacja o jego nowym związku, każde potknięcie natychmiast trafiają do mediów. Za swój ostatni błąd Reid słono zapłacił – zniszczonym samochodem, zrujnowanym budynkiem oraz długotrwałym pobytem w szpitalu. Agenci starają się odbudować wizerunek nastoletniego aktora, lecz jedno jest pewne – nie uda mu się uciec od konsekwencji.

 

BOWLES PAUL – „POD OSŁONĄ NIEBA”

Literacka legenda dwudziestego wieku
„Pod osłoną nieba”, najsłynniejsza powieść Paula Bowlesa, jest historią niemal mistycznej wędrówki pary małżeńskiej przez Saharę, a jednocześnie metaforą ludzkiego losu. Mąż poszukuje natchnienia, żona – nadziei na ocalenie rozpadającego się małżeństwa. Wspaniała książka o miłości i wyobcowaniu, o duchowym bankructwie, o ludziach pozbawionych korzeni, o „chorych na duszy”. Powieść, uważana za dzieło inspirujące ruch bitników, natychmiast po wydaniu stała się bestsellerem.

GOLDEN CHRISTIE – „ZBRODNIE WOJENNE”

Krwawe oblężenie Ogrimmaru dobiegło kresu. Zjednoczone siły Przymierza i Hordy pozbawiły Garrosha Hellscreama, jednego z najbardziej znienawidzonych mieszkańców Azeroth, tytułu wodza. Jego żądza podbojów obróciła miasta w ruinę, niemal podzieliła Hordę i unicestwiła niezliczone istnienia.

 

 

GOLDEN CHRISTIE – “NARODZINY HORDY”

Choć młody wódz Thrall położył kres przekleństwu demonów, które przez pokolenia nękało jego lud, orkowie nadal zmagają się z grzechami swej krwawej przeszłości. Jako siejąca zniszczenia Horda rozpętali kilka wyniszczających wojen przeciwko swemu odwiecznemu wrogowi – Przymierzu.

 

 

KING WILLIAM – „WORLD WARCRAFT. ILLIDAN”

NIE JESTEŚ GOTOWY
Illidan Stormrage jest jedną z najpotężniejszych istot, jakie kiedykolwiek przemierzały ziemie Azeroth. Pozostaje też z pewnością najmniej rozumianym z wielkich tego świata. Za jego legendą i tajemniczymi poczynaniami kryje się bowiem błyskotliwy umysł, którego plany i machinacje niewielu potrafi pojąć, a jeszcze mniej – im zaufać. Rozpoczyna się panowanie Illidana, dawno przezeń zasłużone, rozpoczyna się walka o sprawiedliwość. Jego rządy przeniosą na zupełnie nowy poziom intrygującą fabułę, oszałamiającą przygodę i heroizm bohaterów World of Warcraft, najlepiej sprzedającej się gry wideo wszech czasów.

GOLDEN CHRISTIE – „WARCRAFT”

Azeroth, gdzie dotychczas panował pokój, staje na skraju wojny. Cywilizacja krainy musi zmierzyć się z przerażającą rasą najeźdźców: wojowniczych orków, którzy uciekają ze swego konającego świata i zamierzają podbić inny.

 

 

GOLDEN CHRISTIE - „WARCRAFT. DUROTAN”

W świecie Draenoru silny i niezależny Klan Mroźnego Wilka musi mierzyć się z coraz surowszymi zimami i malejącą populacją raciczników. Kiedy na Grani Mroźnego Ognia pojawia się tajemniczy Gul’dan i roztacza przed Wilkami wizję nowych, wspaniałych terenów łowieckich, wódz klanu, Durotan, staje przed niezwykle trudną decyzją – porzucić terytorium, dumę i tradycje klanu czy poprowadzić swój lud w nieznane?

 

CAMPBELL ANNA – „POCAŁUNEK ROZPUSTNIKA”


Genevieve Barrett, piękna córka sławnego uczonego, ukrywa tajemnicę, która nieznośnie jej ciąży. Lecz nie może jej wyjawić…
I nagle zostaje zdemaskowana. Czarujący Richard Harmsworth, nowy uczeń jej ojca, odkrywa sekret Genevieve. Lecz nie zdradza go nikomu…

 

OLIVER LAUREN – „REPLIKA. GEMMA. LIRA”

Gemma ma kompleksy. Od zawsze była chorowita i dużo czasu spędzała w szpitalach – nosi po tym pamiątkę w postaci blizny w okolicy serca. W szkole koleżanki jej dokuczają, chłopaki z klasy nie interesują się nią i nie ma przyjaciół. Rodzice, chcąc wynagrodzić córce trudne dzieciństwo, trzymają ją pod kloszem, ale to nie wpływa dobrze na Gemmę. Gdy pojawia się okazja wyjazdu na wycieczkę na Florydę, dziewczyna postanawia wyrwać się ze swojej miejscowości i na chwilę zapomnieć o swoich troskach. Niestety, w ostatniej chwili rodzice zakazują jej wyjazdu.

WALA MAGDALENA – „RZYMSKIE ODCIENIE MIŁOŚCI”

Rok 70 p.n.e., Rzym. Felicja po śmierci ojca trafia na dwór zamożnego wuja i zostaje wyswatana. Choć każda dziewczyna na jej miejscu nie posiadałaby się z radości na myśl o poślubieniu przystojnego i troskliwego Serwiusza, młodziutka i nieznająca życia Felicja robi wszystko, by temu zapobiec.

 

 

LENNOX JUDITH – „ŻONA JUBILERA”

Rok 1938. W Anglii narasta atmosfera zagrożenia wojną. Juliet Winterton podróżuje z Bliskiego Wschodu do hrabstwa Essex, by tam w wiejskiej posiadłości rozpocząć życie w roli pięknej młodej żony londyńskiego jubilera. Jej inteligentny i ambitny mąż jest także człowiekiem okrutnym i bezwzględnym. Kiedy więc przystojny polityk Gillis Sinclair odwiedza Marsh Court, Juliet daje się zauroczyć jego nieodpartemu wdziękowi. Tak oto rozpoczyna się namiętny romans, który przyniesie konsekwencje wykraczające daleko poza wszelkie przewidywania Juliet.

TOORPAKAI MARIA – „PAKISTAŃSKA CÓRKA”

Nie pozwoliła, by Islam zniszczył jej marzenia.
Tam, gdzie się wychowała, dla kobiet wszystko jest haram – zakazane: edukacja, słuchanie muzyki, opuszczanie domu bez towarzystwa mężczyzny, wybór ubrania, własne poglądy… Od najmłodszych lat dziewczynki są uległe i posłuszne. Ale nie Maria.

 

PALMER MICHAEL – „SIOSTRZYCZKI”

Po tym, jak jedna z jego pacjentek umiera po operacji, David Shelton – chirurg z bostońskiego szpitala – zostaje oskarżony o zabójstwo z premedytacją. Wkrótce okazuje się, że to nie jedyny tajemniczy zgon w szpitalu. Inni pacjenci również umierają krótko po pomyślnie przeprowadzonych zabiegach.

KOŁCZEWSKA KATARZYNA – „ODZYSKAĆ UTRACONE”

Białystok 1950 rok. Miranda, córka przedwojennego oficera Wojska Polskiego, wraca z zesłania po dziesięciu latach katorżniczej pracy na dalekiej Syberii. Przez cały ten czas marzyła o domu, rodzinie, dawnym życiu. Tylko że tego dawnego życia już nie ma.

 

 

SCOTTOLINE LISA – „CZEKAM NA CIEBIE”

Christine Nilsson i jej mąż Marcus nie mogą mieć dzieci. Spośród różnych możliwości decydują się na bank spermy. Gdy Christine zachodzi w wymarzoną ciążę, pewnego dnia w wiadomościach rozpoznaje dawcę, którego pamięta ze zdjęć. Niejaki Zachary Jeffcoat został oskarżony o zabójstwo trzech pielęgniarek. Kobieta musi wiedzieć, czy biologiczny ojciec jej dziecka był zdolny do morderstwa. Czy jest nim Zachary? Mimo sprzeciwu męża Christine podejmuje własne śledztwo, mające na celu oczyszczenie Zachary’ego z zarzutów.

MIREK KRYSTYNA – „PRAWDZIWA MIŁOŚĆ”

Lekka i wciągająca opowieść z tajemnicą w tle.
Zamek Cantendorf długo skrywał w swoich murach mroczną tajemnicę. Jeśli Aleksander ujawni poznaną prawdę, straci wszystko: tytuł, zamek i pieniądze. Ostatni świadek umiera, więc mógłby milczeć. Jaką decyzje podejmie?

 

DUVAL CHLOE – „CZAS UKRADZIONY”

Czy doręczony po czterdziestu trzech latach list może odmienić czyjeś życie?
Przekona się o tym Flavie Richhalet, nauczycielka historii w bretońskim miasteczku, która dla rozrywki pisuje romantyczne opowiastki o miłości, przyjmowane z entuzjazmem przez jej przyjaciółki.

 

KRUSZEWSKA JOANNA – „DOM SAMOTNYCH”

Złych decyzji nie da się cofnąć, ale można próbować naprawić ich skutki. O prawdziwą miłość też warto powalczyć.
Niektórzy, tak jak Beata, szukają ucieczki w alkoholu. Znajdują ją na chwilę, ale potem przychodzi ranek…
Inni, jak Kinga, próbują zmierzyć się z nową rzeczywistością i obiecują sobie, że już nigdy nie będzie w niej miejsca na zdradzających mężczyzn.
Jest jeszcze Ewa - kobieta bez pragnień, matka i wyłącznie matka, która całe życie desperacko usiłowała zasłużyć na szacunek męża.

KOSOSKI TONY – „WIDZIEĆ WIĘCEJ”

Podróż przez Ekwador, Kolumbię i Wenezuelę.
Zaufaj drodze…
Dzień dobry, ja autostopem z Rio de Janeiro – to hasło, którym 22- letni Tony Kososki jednał sobie spotykanych podczas podróży ludzi. I nie ważne, czy znajdował się w bardzo europejskim Ekwadorze, wciąż zmagającej się z problemem narkotyków Kolumbii, gdzie mimo całego zła żyją najwspanialsi ludzie świata, czy w pogrążonej  w kryzysie Wenezueli.

OLSZEWSKI MICHAŁ – „#UPAŁ”

Fikcja bardziej bolesna niż rzeczywistość.
Świat dzwoni, pika, wibruje. Klikasz, odbierasz, gnasz. Zewsząd setki newsów. Nie pamiętasz, co czytałeś, dlaczego, gdzie, po co. Zniewolony, nie dostrzegasz odległej o milion lat świetlnych rzeczywistości, aż w brutalny sposób przypomni ci o swoim istnieniu.

 

STACHULA MAGDA – „TRZECIA”

Autorka najlepiej sprzedającego się debiutu kryminalnego ostatnich lat wraca z nową historią, która nie pozwoli ci zasnąć.
Najpierw był błysk flesza – ktoś zrobił jej zdjęcie z ukrycia. Później usłyszała tajemniczy głos w mieszkaniu. Potem ktoś stał pod jej drzwiami. Nasłuchiwał.

 

HEPWORTH SALLY – „SŁODKIE SEKRETY”

Opowieść o trzech pokoleniach kobiet i skrywanych przez nie sekretach…
Neva Bradley chce ukryć przed najbliższymi i współpracownikami szczegóły dotyczące swej ciąży, łącznie z tym, kto jest ojcem jej dziecka. Jej matka, Grace, nie spocznie, dopóki nie odkryje tajemnicy córki. Im bardziej naciska, tym Neva bardziej się w sobie zamyka.

 

WEBBER TAMMARA – „ŚWIAT BEZ CIEBIE”

Ostatni tom serii „Między wierszami”.
Każdy z nas ma tajemnice – niektóre ukryte są tak głęboko, że wydają się niemal zapomniane. Lecz nigdy niewyjaśniona tajemnica może zamienić się w kłamstwo.

 

 

COBLE COLLEEN – „KSIĘŻYC NAD PRZYLĄDKIEM”

Mama Mallory zmarła piętnaście lat temu. Mimo to ostatnie słowa wypowiedziane przez ojca tuż przed śmiercią w pośpiesznej rozmowie telefonicznej były jasne: „Znajdź… matkę”.

FRĄCZYK IZABELLA – „SPALONE MOSTY”

Kiedy wszystko zaczyna się układać, to nieomylny znak, że los już coś dla nas szykuje. Życie na wsi dalekie jest od sielanki, a starych problemów nie da się zostawić za nowymi drzwiami. Czy Magda do końca wiedziała, na co się decyduje? Czy nie zabraknie jej siły? Izabella Frączyk w kontynuacji niezwykłej historii o realizacji marzeń i osiąganiu celów, potrzebie zmian i spełnianiu oczekiwań innych ludzi.


LAURENS STEPHANIE – „NA ROZKAZ DAMY”

Kapitan Declan Frobisher zakochuje się w lady Edwinie Delbraith od pierwszego wejrzenia. Ponieważ Edwina odwzajemnia jego uczucia, szybko stają na ślubnym kobiercu. Zgodnie z wyobrażeniem Declana małżonka powinna prowadzić dom w Londynie, podczas gdy on sam wyruszy na morze, szukając przygody. Jednak Edwina krótko po ślubie udowadnia, że jej charakter nie idzie w parze z eterycznym wyglądem. Lubi rządzić i jest zdecydowana kierować własnym życiem. Gdy Declan w tajnej misji musi popłynąć do Afryki Zachodniej, Edwina postanawia mu towarzyszyć.

BILSKI MAX – „SEZON NA ŚMIERĆ”

Kiedy w upalne lato w małym miasteczku na południu Polski w tajemniczych okolicznościach zaczynają znikać dzieci, mieszkańców ogarnia groza. Mimo rozpaczliwych poszukiwań żadnego z nich nie udaje się odnaleźć, za to ku przerażeniu wszystkich od czasu do czasu ludzie trafiają na szczątki małych ciał. Tropem psychopaty rusza emerytowany policjant i lokalna dziennikarka, zdjęci strachem o los zaginionego dziecka swoich przyjaciół. W śledztwie przeszkadza im żądny sławy reporter miejscowego dziennika, a także władze, które za wszelką cenę próbują nie dopuścić do rozgłosu w sprawie.

MONTES RAPHAEL – „SEKRETNA KOLACJA”

Czterech przyjaciół wynajmuje luksusowe mieszkanie w dzielnicy Copacabana. Wydaje im się, że mają u stóp cały świat. Nie wszystko jednak układa się po ich myśli i wkrótce wpadają w długi. Aby zdobyć pieniądze, decydują się na kontrowersyjny biznes. Urządzają ekskluzywne kolacje, których menu dalece przekracza granice tego, co uważa się za jedzenie. Z czasem przyjaciele przekonują się, że biedny czy bogaty, czarny czy biały, stary czy młody - w czynieniu zła wszyscy jesteśmy jednakowi.

REISCH – KLOSE JOLANTA – „WIELKA PRZEPROWADZKA FASOLKI KAROLKI”

Mam na imię Karolka i jestem fasolką. Kiedyś, na samym początku, mieszkałam w koszyczku w spiżarni. Chciałam  wam opowiedzieć moją historię. Uważam, że jest bardzo ciekawa i pouczająca.

 

 

ROSŁOŃ MARCIN – “BOHATEROWIRIE Z BOISKA. PIŁKARSKI DIAMENT. ŁUKASZ PISZCZEK”

Łączy nas piłka.
Bohaterowie z boiska to seria, która przybliża młodemu czytelnikowi piłkarzy obecnej reprezentacji Polski oraz legendy polskiej piłki nożnej.

 

 

ROSŁOŃ MARCIN – “BOHATEROWIRIE Z BOISKA. MISTRZ ŻONGLERKI. ARKADIUSZ MILIK”

Łączy nas piłka.
Bohaterowie z boiska to seria, która przybliża młodemu czytelnikowi piłkarzy obecnej reprezentacji Polski oraz legendy polskiej piłki nożnej.

 

 

FERMER DAVID – “DRUŻYNA Z. PIERWSZY GWIZDEK”

W 3002 roku wszystko jest inne niż dziś – wszystko oprócz piłki nożnej!
Co za pech: czy  właśnie największa kreatura w całej Zenitropie musi być trenerem piłki nożnej? Pepe nie pozwoli zastraszyć się Herbertowi i wraz z Kim Li stworzy własny zespół. A wtedy pod okiem Rezy pokażą temu draniowi!

 

HAMMOND CHRISTOPHER – „HOMEOPATIA. ZDROWIE I NATURA”

Starannie opracowane kompendium wiedzy o bezpiecznych i skutecznych lekach.
Podstawowe zasady homeopatii – czemu służy i na czym polega jej działanie.
Szczegółowe opisy leków homeopatycznych dostępnych na polskim rynku.
Praktyczne tabele ułatwiające znalezienie właściwego leku na konkretną dolegliwość.

 

FLOOD CIARA – „JAK DOBRZE MIEĆ SĄSIADÓW”

Pan Misio mieszkał sobie samotnie na pustkowiu pod lasem i bardzo mu to odpowiadało. Możecie sobie wyobrazić, jak się zezłościł, kiedy któregoś dnia tuż obok jego domu zamieszkała rodzina królików!

 

 

POŁEĆ ROZBICKA MAŁGORZATA, PILICHOWSKA AGNIESZKA – „ILE PRAWDY W POWIEDZONKACH O ZWIERZĄTKACH?”

Zbiór 15 fabularyzowanych opowieści, których celem jest wyjaśnienie funkcjonujących w języku polskim frazeologizmów odnoszących się do świata zwierząt, oceniam nad wyraz pozytywnie. Napisany jest sprawnym, przystępnym językiem, a owe opowieści są nader udanym pomysłem. Młody czytelnik pozna przy tej okazji bardzo ważny fragment leksyki ojczystego języka, z którym najmłodsze generacje maja coraz więcej kłopotów komunikacyjnych.
Jan Miodek

 

CICHOŃ WALDEMAR – „NIE MARTW SIĘ, CUKIERKU!”

„Siądź wygodnie, zamknij buzię. Znasz „Cukierku, ty łobuzie!”? Jeśliś czytał i chcesz więcej, oddajemy w twoje ręce, książkę drugą o kocurze, co w kłopoty wpada duże.”

 

 

 

CICHOŃ WALDEMAR – „ POPRAW SIĘ, CUKIERKU!”

Oto właśnie, proszę dzieci o Cukierku tomik trzeci! O czym zatem nam opowie nim postawi świat na głowie? Czy się uda wygrać z kretem? Czemu trzeba iść na dietę? Czy sąd kocie uzna racje? Jak się wyrwać na wakacje? O tym wszystkim, drogie dzieci powie kot nam po raz trzeci...

 

 

CICHOŃ WALDEMAR – „DZIĘKUJĘ CI, CUKIERKU!”

Wyjątkowe kocisko powraca w szóstej części przygód, by razem z Tradycją, Maćkiem, Marcelem oraz tatą i mamą dostarczyć Czytelnikom kolejnych powodów do śmiechu. Z jakiego powodu odwiedzający rodzinę św. Mikołaj jest spięty i przez to niezwykle podejrzany? Jak podać lekarstwo cierpiącym na katar kotom i dlaczego potrzebne są do tego dywan i okulary narciarskie? Dlaczego czasem, żeby pomóc przyjacielowi, trzeba poudawać… owcę? Kim naprawdę jest superbohater i co trzeba zrobić, by nim zostać?

 CICHOŃ WALDEMAR – „JAK SIĘ MASZ, CUKIERKU?”

Tytułowy bohater książek „Cukierku, ty łobuzie!”, „Nie martw się, Cukierku” oraz „Popraw się, Cukierku” – pręgowany łobuz z plamką na nosie – powraca! I wciąż, mimo, że jest już dorosłym kotem i powinien odrobinę spoważnieć, ma ochotę na dobrą zabawę oraz psoty i figle.

 

 

CICHOŃ WALDEMAR – „CUKIERKU, TY ŁOBUZIE!”

Czy mały pręgowany kotek może wywrócić czyjeś życie do góry nogami? Tak, jeśli tym kotem jest Cukierek! Nie dajcie się zwieść imieniu. To słodkie futrzane utrapienie ceni sobie swobodę i dobrą zabawę. A od kiedy stał się równoprawnym członkiem rodziny Marcela, na światło dzienne wyszły jego kolejne kocie talenty! Jakie? Najlepiej, jak Cukierek sam Wam o wszystkim opowie... "Cukierku, ty łobuzie" - to stuprocentowa kocia komedia! - polecam, Lidia Miś.

CICHOŃ WALDEMAR – „GDZIE JESTEŚ, CUKIERKU?”

Jeśli w okolicy rozlega się rozpaczliwe „Gdzie jesteś, Cukierku?” - to znak, że szykuje się heca. Tytułowy bohater - kot Cukierek, z pewnością przysporzy swoim opiekunom kolejnych kłopotów! Nie zwalnia tempa i w piątej części serii udowadnia, że w pełni zasłużył na przydomek najbardziej niesfornego czworonoga na świecie! Jak zaopiekować się koszatniczką? Czy opłaca się pomagać wścibskim bliźniaczkom z sąsiedztwa? Jak pogodzić skłóconych rodziców Marcela i Maćka? Co wspólnego z wypoczynkiem na łonie natury ma pan w słomkowym kapeluszu?

BENNETT JENN – „MIŁOSNE GRAFFITI”

Osiemnastoletnia Bex wie, jak spędzi lato przed ostatnią klasą liceum. Chce zdobyć stypendium plastyczne. Od dawna rysuje anatomiczne szkice. Na konkurs narysuje… martwe ciało. Najpierw jednak musi je zobaczyć…
Seksowny, uroczy Jack wywraca jej plany do góry nogami. Jest najlepszym malarzem graffiti w San Francisco. I najbardziej poszukiwanym.
Bex wie, że Jack to kłopoty. I miłość od pierwszego wejrzenia…

LORENTZ INY – „LIPCOWY DESZCZ”

Najnowsza powieść historyczna autorów 28 bestsellerów! Pełen przygód, intryg, seksu i niesamowitego napięcia romans historyczny osadzony w barwnych i wytwornych czasach Cesarstwa Niemieckiego!

 

 

DĄBROWSKA ANNA – „NAKARMĘ CIĘ MIŁOŚCIĄ”

Miałaś przeminąć jak jedna z pór roku...
Dla kilku przyjaciółek wieczór panieński ma być przede wszystkim dobrą zabawą i odskocznią od codzienności. Warszawski klub, muzyka, alkohol i dodatkowa atrakcja – losowanie zadań, które ma wykonać każda z uczestniczek. To, które przypadnie w udziale Laurze, przykładnej pracownicy banku, okazuje się wyzwaniem równie trudnym, co ekscytującym. Pocałunek z przystojnym nieznajomym… W ten sposób dziewczyna poznaje Tobiasza, charyzmatycznego muzyka.

ROSŁOŃ MARCIN – “BOHATEROWIRIE Z BOISKA. MAGICZNE RĘKAWICE. ŁUKASZ FABIAŃSKI”

Łączy nas piłka! "Bohaterowie z boiska" to seria, która przybliża młodemu czytelnikowi piłkarzy obecnej reprezentacji Polski oraz legendy piłki nożnej.

 

 

 

GUILLOU JAN – „BRACIA Z VESTLAND”

Pierwszy tom bestsellerowego cyklu „Złoty wiek”. K iedy Lauritz, Oscar i Sverre Lauritzen, trzej bracia z rybackiej rodziny żyjącej w norweskim Vestland, tracą ojca i stryja podczas sztormu, muszą szybko dorosnąć i zacząć zarabiać na utrzymanie swoje i matki. Udają się więc do najbliższego miasta, gdzie mają się wyuczyć zawodu powroźnika.


GUILLOU JAN – „DANDYS”

Drugi tom bestsellerowego cyklu „Złoty wiek”. Pewnego czerwcowego dnia 1901 roku dwóch młodych, eleganckich dżentelmenów przybywa do okazałego zamku w hrabstwie Wiltshire na południu Anglii. Jednym z nich jest lord Albert, który powraca ze studiów inżynierskich w Dreźnie, by zostać głową rodu i trzynastym earlem Manningham. Drugi z mężczyzn to Sverre. Postanowili spędzić razem życie.

 

GUILLOU JAN – „POMIĘDZY CZERWIENIĄ A CZERNIĄ”

trzeci tom bestsellerowego cyklu „Złoty wiek”. Pierwsza wojna światowa dobiegła końca. Bracia Lauritzen ponieśli w jej wyniku dotkliwe straty natury zarówno materialnej, jak i osobistej. Minie trochę czasu, zanim życie w Berlinie i Saltsjöbaden powróci do normalności. Tymczasem nastają szalone lata dwudzieste.

 

GUILLOU JAN – „UCIEC PRZED PRAWDĄ”

Czwarty tom bestsellerowego cyklu „Złoty wiek”. Lata 40. XX wieku. Szwecji jeszcze nie objęła pożoga II wojny światowej. Wojna rozdziera nie tylko Europę, lecz całą rodzinę Lauritzenów. Najstarszy syn Lauritza, Harald, jest oficerem SS i stacjonuje w Oslo. Najstarsza córka, Johanne, pracuje dla norweskiego ruchu oporu, jego drugi syn jest oficerem szwedzkiej marynarki. Najmłodsza córka wydaję się być kimś w rodzaju szpiega. Za każdym razem, gdy pojawia się jakiś promyk nadziei, szybko zostaje zduszony. Nawet w idyllicznym Saltsjöbaden, z dala od pól bitewnych, nie można się już schronić przed ciemnością.

GUILLOU JAN – „NIEBIESKA GWIAZDA”

Piąty tom bestsellerowego cyklu „Złoty wiek”. Na pierwszy plan wkracza nowe pokolenie rodu Lauritzenów, a konkretnie najstarsza córka – Johanne. Na początku wojny pracowała jako kurier dla norweskiego Frontu Ojczyźnianego – Hjemmefronten. Teraz zostaje zwerbowana przez brytyjską organizację wywiadowczą SOE i trafia do Sztokholmu. Otwiera się przed nią zakazany świat szpiegów, zdrajców i kolaborantów. W armii brytyjskiej zostaje awansowana na kapitana.

D’ORMESSON JEAN – „SZCZĘŚCIE W SAN MINIATO”

Ostatni tom trylogii opowiadający o losach czterech sióstr i czterech braci. W Moskwie zjawia się Ribbentrop, żeby podpisać pakt z Mołotowem. Druga wojna światowa wisi w powietrzu. Pandora, blisko związana z Winstonem Churchillem, cierpi po śmierci Jessiki. Vanessa ślepo kocha się w Rudolfie Hessie i siłą trzeba ją wywieźć z Niemiec.

 

D’ORMESSON JEAN – „MĘŻCZYŹNI ZA NIĄ SZLEJĄ”

Dalsze dzieje dwóch rodów, których historie zapoczątkował „Wieczorny wiatr”. Choć pierwsza wojna dobiegła końca, czasy wcale nie stały się spokojniejsze. Krach na Wall Street wstrząsa codziennym zżyciem, we Włoszech do władzy dochodzi Mussolini, a w Niemczech coraz większą władzę zyskuje Hitler. Tacy jak Hugo, Darwin, Marks, Freud, a niebawem również Picasso są zwiastunami nowych czasów. Też już nadchodzą.

 

<< >>