W tym dziale będziemy umieszczać nowości książkowe zakupione i polecane przez naszą bibliotekę i krótkie ich recenzje. Prosimy również czytelników o propozycje książek, które ich zdaniem warto zakupić, a zostanie to uwzględnione przy kolejnych zakupach.

FERGUSON NIALL – „DOM ROTHSCHILDÓW. T.1. PROROCY FINANSÓW 1798-1848”


Dom Rothschildów. Tom 1. Prorocy finansów 1798-1848 - Ferguson Niall „Pieniądz jest bogiem naszych czasów, a Rothschild jest jego prorokiem”.
Heinrich Heine, 1841
Od drobnego przedsiębiorstwa we Frankfurcie, w biednej osiemnastowiecznej dzielnicy żydowskiej, do największego imperium finansowego w dziejach.
Rothschildowie są symbolem współczesnego sukcesu, a świat zawsze pragnął poznać sekret ich potęgi. Niall Ferguson, wybitny znawca dziejów pieniądza, zgłębił tysiące dokumentów, aby odkryć w pełni oblicze rodziny będącej fenomenem ery kapitalizmu.
Tak powstała pasjonująca saga o losach członków legendarnej familii, przywołująca ich sukcesy i klęski poprzez prywatne życie, szczęśliwe i nieszczęśliwe miłości, braterską współpracę oraz rodzinne waśnie. Ale  nie tylko – Ferguson przedstawia też tajemnicę tworzenia potężnych wpływów, uwikłanie w politykę czy związki ze sławnymi ludźmi, objaśniając przy tym dokładnie choć przystępnie ekonomiczne i polityczne znaczenie Rothschildów w dziejach cywilizacji i gospodarki.


Pierwszy tom opowiada historię rodziny do roku 1848, do Wiosny Ludów. W drugim tomie poznamy dzieje rodu do końca XX wieku.

 

PILCH JERZY – „ZAWSZE NIE MA NIGDY”


Zawsze nie ma nigdy - Pilch JerzyPierwszy wywiad rzeka z Jerzym Pilchem.
Niezwykła rozmowa prowadzona przez wieloletnią przyjaciółkę pisarza.
Jerzy Pilch mówi, co myśli naprawdę – o ojcu i rodzinie, o kobietach i małżeństwie, o śmierci i Bogu, o misji podrywacza i samotności, o literaturze i tajnikach warsztatu.
Dlaczego na biurku ma 39 zaostrzonych ołówków?
Dlaczego pierwszą książkę wydał dopiero w wieku 36 lat?
Czy dylemat: stały związek czy przygodny – jest rozwiązywalny?
Co by poradził Pilchowi młodemu?
Tak, jest też pytanie o to, co jest najważniejsze w życiu! I zupełnie serio odpowiedź.
Jerzy Pilch (ur. 1952) – laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Gdynia, Fundacji im. Kościelskich, Paszportu „Polityki”, miesięcznika „Odra”.


W przygotowaniu powieść „Portret młodej wenecjanki” oraz „Autobiografia w sensie ścisłym”.

 

ANDREWS VIRGINIA C. – „PAMIĘTNIK CHRISTOPHERA. DUCHY DOLLANGANGERÓW”


Pamiętnik Christophera. Duchy Dollangagerów - Andrews Virginia C.”Kwiaty na poddaszu” nie ujawniły wszystkich sekretów Foxworth Hall…
Kontynuacja bestsellerowego cyklu o rodzinie Dollangangerów.
Odnaleziony w ruinach posiadłości Foxworth Hall dziennik Christophera Dollangangera ma dziwny wpływ na rzeczywistość –jak gdyby duchy uwięzionych tam niegdyś dzieci prześladował kolejne pokolenia.
Kristin zdradza sekret pamiętnika swojemu chłopakowi. Nieoczekiwanie Kane Hill proponuje jej wspólne czytanie na poddaszu.


Odtąd wydarzenia biegną dwoma torami – z jednej strony ojciec Kristin z zapałem realizuje plany tajemniczego inwestora, który na miejscu dwukrotnie spalonego Foxworth Hall buduje nowoczesną posiadłość; z drugiej strony dwójka młodych ludzi w sugestywnej scenerii poddasza coraz mocniej przeżywa tragiczne wydarzenia opisane w dzienniku. I stopniowo, nieświadomie, zostają wciągnięci w historię, w której coraz większą rolę odgrywa wątek zakazanego uczucia i budzącej się seksualności.

 

LESIAK JANINA – „WSPOMNIENIE O CECYLII, SMUTNEJ KRÓLOWEJ”


Wspomnienie o Cecylii, smutnej królowej - Lesiak JaninaZbeletryzowany i nieco fantastyczny zapis trzech ostatnich dni życia polskiej królowej Cecylii Renaty, żony Władysława IV.
Próba przypomnienia niezwykłej kobiety. Portret władczyni, matki, żony, artystki, cichej buntowniczki i ofiary dynastii. Kobiety niepięknej, ale wielbiącej piękno.


Czytelnik znajdzie w tej opowieści nie tylko niezwykły kawałek historii Polski, ale przede wszystkim obraz sytuacji królowych i ich roli na dworze polskim. A także wspaniałe opisy noszonych wówczas strojów.

 

SCHMITT ERIC-EMMANUEL – „ZAZDROŚNICE”


Zazdrośnice - Schmitt Eric-Emmanuel Nienawidzę miłości. Pragnę się buntować przeciwko niej. Jeśli kochać oznacza cierpieć, przestać być panem samego siebie, zostać niewolnikiem, to ja nie chcę kochać.
Wolę uderzać. Wolę prowokować.

Pragnę pokoju, nie wojny. Jednak gdyby okazało się, że to nieuniknione, prowadziłabym wojnę.

Anouchka, Julia, Raphaëlle, Colombe – cztery przyjaciółki od serca, na zawsze. Od dziecka zwierzały się sobie ze wszystkiego, dzieliły każdą radością i smutkiem. Wierzą, że miłość przemija, lecz przyjaźń jest wieczna. Jednak gdy Raphaëlle zaczyna korespondować z chłopakiem, z którym spotykała się Julia, więzi łączące cztery przyjaciółki zostają wystawione na ciężką próbę…


W swojej najnowszej książce Eric-Emmanuel Schmitt sprawdza, do czego jesteśmy zdolni, gdy zawładnie nami zazdrość i uraza. Jak cienka linia dzieli miłość i nienawiść, przyjaźń i zemstę?

 

TARTT DONNA – „MAŁY PRZYJACIEL”


Mały przyjaciel - Tartt DonnaAlexandria w stanie Missisipi, Dzień Matki. Mały Robin Dufresnes zostaje powieszony na drzewie w ogródku rodziców. Dwanaście lat później zagadka jego śmierci pozostaje nierozwiązana. Harriet, która była niemowlęciem w momencie śmierci brata, postanawia znaleźć i ukarać mordercę i scalić rodzinę, która rozpadła się po tej tragedii.

Uzbrojona w wiedzę zaczerpniętą z książek przygodowych, Harriet, w towarzystwie najlepszego przyjaciela, szuka zemsty w śmiertelnie niebezpiecznym półświatku amerykańskiego Południa.

„Mały przyjaciel”, druga powieść w dorobku Donny Tartt, była nominowana między innymi do Orange Prize. To amerykańska powieść gotycka, a zarazem epicka opowieść o zemście, utracie niewinności i sprawiedliwości, którą pragnie się wymierzyć samemu.

„Mały przyjaciel” jest chyba skazany na zajęcie wyjątkowego miejsca w kanonie literackim… Wciąga czytelnika niczym baśń, ale nie pozwala pocieszać się faktem, że wszystko, co w nim opisano, zostało zmyślone”.
New York Times Book Review”

„Czasem wywołuje śmiech, czasem łamie serce – Mały przyjaciel zaskakuje najbardziej, gdy się go najbardziej boisz”.

„USA Today”

„Harriet jest jedną z  tych czarujących i złożonych postaci, jakie można znaleźć w literaturze… a styl Tartt jest cudowny, obrazowy i potoczysty”.

„Times”

„Atmosfera jak z marzeń sennych… psychologiczna wiarygodność… Wielka powieść, która zabiera cię w miejsca warte poznania”.
„New Yorker”

„Wspaniała historia… Tartt buduje swoje postaci z ogromną pewnością siebie”.


„Newsweek”

 

ks. KACZKOWSKI JAN – „GRUNT POD NOGAMI. KS. JAN KACZKOWSKI NIECO POWAŻNIEJ NIŻ ZWYKLE ”


Grunt pod nogami. Ksiądz Jan Kaczkowski nieco poważniej niż zwykle - Kaczkowski JanCredo księdza Jana Kaczkowskiego.
Miliony Polaków pokochały go za wyrozumiałość dla słabości drugiego człowieka, wierność sobie, błyskotliwe poczucie humoru i determinację w walce ze śmiertelną chorobą.

Jak wygląda relacja ks. Jana z Bogiem? Jakie wartości są mu najbliższe? Które fragmenty Ewangelii są dla niego najważniejsze? O czym chce zdążyć opowiedzieć tłumom, które przychodzą na jego msze, a jakie słowa zachowuje dla pacjentów swojego hospicjum?

Grunt to twardo stąpać po ziemi, nie przestając patrzeć w niebo. Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później, niż ci się wydaje. 

ELSBERG MARC – „BLACKOUT”


Blackout - Elsberg MarcTo może wydarzyć się naprawdę.
Pewnego zimowego dnia w całej Europie następuje nagła przerwa w dostawie prądu. Włoski haker Piero Manzano podejrzewa, że może to być zmasowany elektroniczny atak terrorystyczny. Bezskutecznie próbując ostrzec władze. Komu mogło zależeć na wywołaniu globalnego kryzysu?
Tymczasem Europa pogrąża się w ciemności. Zaczyna brakować podstawowych środków do życia: wody, jedzenia i ogrzewania. Nie ma benzyny, wiele państw staje przed zagrożeniem wybuchu reaktorów w elektrowniach jądrowych. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie.
 „Elektryzujący thriller naukowy. Marc Elsberg opisuje mordercze skutki awarii sieci europejskich elektrowni”.


‘Stern’

 

ABRAMOWICZ MARTA – „ZAKONNICE ODCHODZĄ PO CICHU”


Zakonnice odchodzą po cichu - Abramowicz MartaHabit już uszyty. Za dwa miesiące siostra Joanna uroczyście otrzyma go z rąk Mistrzyni. Ale teraz jest noc i siostra Joanna myśli tylko o tym, czy wszyscy zasnęli. Jest po komplecie, światła zgaszone. Nie wolno opuścić łóżka, nie wolno się odezwać. Siostra Joanna łamie reguły zakonne i wymyka się z pokoju. Przebiega pod ścianą, po schodach w górę, do biblioteki. Drzwi skrzypią. Trzeba uważać. Między regałami czeka już siostra Magdalena...

Byłe zakonnice nikomu nie opowiadają o swoim życiu. Nie występują w telewizji. Powiedzieć złe słowo na zakon, to stanąć samotnie przeciw Kościołowi. Nie mówią znajomym ani rodzinie, bo ludzie nic nie rozumieją. Dla ludzi świat jest prosty: odeszła, bo na pewno w jakimś księdzu się zakochała. W ciążę z biskupem zaszła. Jak one tam bez chłopa wytrzymują? Chyba w czystości nie żyją?
Byłe zakonnice nie mogą uwierzyć: O czym oni mówią? Jaki biskup? W zakonie walczy się o przetrwanie. Jaki ksiądz? Tam szuka się dawno zgubionego sensu. Jak wytłumaczyć, że chodzi o coś zupełnie innego?


W reportażu Marty Abramowicz  znajdziecie odpowiedzi.

 

FLANAGAN RICHARD – „KLAŚNIĘCIE JEDNEJ DŁONI”


Klaśnięcie jednej dłoni - Flanagan RichardLaureat Nagrody Bookera, autor światowego bestsellera „Ścieżki Północy” – Książki Roku „Z najwyższej półki” w radiowej Trójce.
Zniewalające, robiąca ogromne wrażenie powieść…”
‘The Times’
Tasmania – rozległa, dzika wyspa leżąca na południe od wybrzeży Australii. To właśnie tutaj rozpocznie się ta przejmująca rodzinna opowieść…
Pewnej nocy 1954 roku osadę Butlers Gorge nawiedziła gwałtowna śnieżyca. Gdy wokół panowały ciemności, powietrze skuwał mróz, a całą okolicę pokrywał śnieg. Maria Buloh bez słowa opuściła męża i trzyletnią córkę Sonję, by nigdy do nich nie wrócić. Dlaczego i dokąd odeszła?
W 1989 roku, po latach spędzonych w Sydney, dorosła już Sonja powraca na Tasmanię, by odwiedzić ojca. On, słoweński imigrant, który uciekł do Australii przed koszmarem drugiej wojny światowej, wciąż boryka się z demonami przeszłości.
Ona – chciałaby zapomnieć o trudnym dzieciństwie i …. Podjąć najważniejszą decyzję w swoim życiu.
Wielka powieść o miłości, wojnie, emigracji i poszukiwaniu nowego życia na obcej ziemi.
„Ta przepięknie opowiedziana historia chwyta za serce od pierwszych, nastrojowych scen i trzyma w swym uścisku aż do wzruszającego zakończenia”.
‘Literary Review’

KAŃTOCH ANNA – „ŁASKA”


Łaska - Kańtoch AnnaRok 1955. W lesie odnaleziona zostaje sześcioletnia Marysia, która zaginęła tydzień wcześniej. Dziewczynka jest pokryta warstwą zaschniętej krwi. Jak udało jej się przetrwać? Czy ktoś jej pomógł? Co się wydarzyło? Marysia nic nie pamięta. Jej ciotka mówi, że czasem zapomnieć to łaska.
Rok 1985. Maria jest już dorosła, ale tajemnica sprzed lat nadal kładzie się cieniem na jej życiu. Kobieta pracuje jako nauczycielka w szkole podstawowej. Pewnego dnia nastoletni uczeń zamiast kartkówki oddaje jej rysunek przestawiający czworo dzieci i Kartoflanego Człowieka. Prosi ją o pomoc. Wkrótce zostaje znaleziony w miejskim parku powieszony na gałęzi.

Pojawiają się kolejne ofiary. Milicja rozpoczyna wyścig z czasem, aby schwytać niebezpiecznego mordercę. Tymczasem Maria prowadzi własne śledztwo. Ma przeczucie, że rozwiązanie zagadki kryje się głęboko w jej pamięci…

SEARLE NICHOLAS – „DOBRY KŁAMCA”


Dobry kłamca - Searle NicholasJedna z najbardziej wyczekiwanych książek 2016 roku!
Czasem trzeba kłamać, żeby odkryć prawdę.
Roy Courtnay jest człowiekiem, który z intryg i oszustw nie tylko uczynił sposób na życie – Roy stał się prawdziwym artystą w swoim fachu. Bezbłędny manipulant i hochsztapler, zamiast cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem na emeryturze, poluje na kolejne ofiary. Okazja sama pcha mu się w ręce – na portalu randkowym poznaje zamożną wdowę Betty. Wkrótce się do niej wprowadza.
Jest przekonany, że i tym razem szybko uda mu się przejąć majątek kobiety. Tylko czy Betty na pewno jest tak łatwowierna? Czasami okazuje się, że nawet kłamca nie zna prawdy…


„Dobry kłamca” to trzymająca w napięciu opowieść o tym, jak silna potrafi być żądza przetrwania bez względu na okoliczności, i o przeszłości, przed która nie da się uciec.

 

ORBITOWSKI ŁUKASZ – „WIGILIJNE PSY I INNE OPOWIEŚCI”


Wigilijne psy i inne opowieści - Orbitowski ŁukaszKsiążka Laureata Paszportu Polityki 2015.
Kultowe opowieści Łukasza Orbitowskiego.
Niewyjaśnione samobójstwa taksówkarzy. Droga widziana tylko przez nielicznych. Spalony blok z lokatorem, którego nie powinno w nim być. Przekręt wystawiający przyjaźń na próbę. Przesyłka na zawsze odmieniająca życie doręczyciela...
Łukasz Orbitowski w sposób, w jaki nie zrobił tego nikt przed nim, pokazuje świat, w którym rodzą się współczesne koszmary: świat polskich blokowisk, miejskiego brudu, pierwszych poważnych związków, porannej wódki. Krwisty, podszyty czarnym humorem język tych opowieści, a także niezwykła wyobraźnia autora sprawiają, że „Wigilijne psy” hipnotyzują i niepokoją od pierwszych stron.
Oto drugie wydanie, gruntownie zredagowane oraz wzbogacone o trzy dodatkowe opowiadania.
"Gawędy niesamowite XXI wieku: czasami przerażające, czasami zaskakujące, czasami śmieszne. Opowieści Łukasza Orbitowskiego zawsze jednak brzmią prawdziwie..."
Jacek Dukaj
"Z wielką frajdą czytam wczesne opowiadania Orbitowskiego. Dobrze mu służy ta forma. Jest i groza, i młodzieńcze wtajemniczenia, jest i polska prowincjonalna. Niektóre motywy czy bohaterów rozpoznamy w jego późniejszych książkach. Orbitowski z tamtych czasów nie był tak znany, ale już był ukształtowanym pisarzem, który potrafił trzymać w napięciu. A przy takich opowiadaniach jak Pan Śnieg i Pan Wiatr ciarki przechodzą po plecach."
Justyna Sobolewska, „Polityka”


"Lektura Orbitowskiego to czysta przyjemność! W katalogu licznych jego zalet ważne miejsce zajmuje szczerość – w tym, co mówi, w tym, co pisze, i w tym, jak pisze. Proszę sięgnąć i samemu się przekonać!"
Michał Nogaś, Program 3 Polskiego Radia

 

BOČEK EVŽEN – “OSTATNIA ARYSTOKRATKA”


Ostatnia arystokratka - Evzen Bocek Chcesz podejrzeć osobliwy świat arystokracji, w którym bohaterowie są jak kukiełki zmagające się z rolami przypisanymi im przez historię? Chcesz miło spędzić czas, śmiejąc się i śmiejąc?
Doskonale. Czekamy właśnie na Ciebie, by zacząć przedstawienie. Właśnie jesteś w teatrze lalek...
A dokładniej w Czechach i u Czechów, którym świetny humor wciąż dopisuje. Dowód? "Ostatnia arystokratka" Evzena Bocka.


Rodzina Kostków powraca z Ameryki do Czech, by przejąć dawną siedzibę rodu - zamek Kostka. W zamku zastają dotychczasowych pracowników: kasztelana, ogrodnika i kucharkę. Jak nowi właściciele poradzą sobie w nowej rzeczywistości? Jak odnajdą się w rolach dotąd nieodgrywanych? Obok historii opowiedzianej w taki sposób nie można przejść obojętnie. Mamy do czynienia z jedną z najzabawniejszych książek XXI wieku!

BOČEK EVŽEN – “OSTATNIA ARYSTOKRATKA”


Arystokratka w ukropie - Bocek EvzenNajlepiej sprzedająca się czeska książka w 2015 roku!
Pamiętnik surrealistyczny. Gwarancja czeskiego humoru.
Rodzina Kostków przybyła z USA do Czech do dawnej siedziby rodu - zamku Kostka. Lecz zamiast kultywować szlacheckie tradycje, Kostkowie muszą zmierzyć się z morawską rzeczywistością, która bardzo odbiega od ich wyobrażeń o życiu arystokracji. Kilogramy antydepresantów i hektolitry orzechówki nie rozwiązują pojawiających się problemów. Tymczasem na zamku nieuchronnie rozpoczyna się dochodowy sezon turystyczny, a nikt, łącznie ze służbą, nie przywykł do ciężkiej pracy...
Przeczytaj o wybornych perypetiach w czeskim stylu:

  • jak fani Heleny Vondraczkowej demolowali zamkowe eksponaty,
  • kto kolaborował z Himmlerem,
  • czy szkolna wycieczka może napawać większą grozą niż martwa pokojówka w kominie?

Dajemy gwarancję:
- wartkiej akcji
- inteligentnego humoru


- wytrawnych dialogów

 

MRÓZ REMIGIUSZ – „PARABELLUM. T.1. PRĘDKOŚĆ UCIECZKI”


Prędkość ucieczki. Parabellum - Mróz RemigiuszW sierpniu 1939 roku sierżant Bronisław Zaniewski, służący w jednostce stacjonującej pod granicą rumuńską, ma znacznie większy problem niż przejmowanie się doniesieniami o zagrożeniu niemieckim. Tym razem nie tylko zadarł, ale i pobił się ze swym przełożonym, chorążym Chwieduszko. A w wojsku podniesienie ręki na starszego stopniem to nie przelewki…
W tym samym czasie młodszy z braci Zaniewskich, Stanisław, myśli przede wszystkim o własnych zaręczynach. Tylko jak powiedzieć ojcu, że jego wybranka jest Żydówką?


Powieść „Prędkość ucieczki” otwiera cykl Parabellum, opisujący niezwykłą tułaczkę obu braci po ogarniętej wojną Europie. Będą walczyć, zabijać, uciekać przed faszystami i bolszewikami, wplątywać się w afery szpiegowskie… Oraz kochać piękne kobiety.

 

CHAMBERLAIN DIANE – „CHCĘ CIĘ USŁYSZEĆ”


Chcę Cię usłyszeć - Chamberlain DianeObietnica złożona przez Laurę Brandon umierającemu ojcu była prosta: odwiedziny u starszej kobiety, o której wcześniej nie słyszała, a która nie pamięta nic poza odległą przeszłością. Wizyta u Sarah Tolley wydawała się niewielkim poświęceniem. Rzecz jednak w tym, że obietnica Laury skutkuje kolejną śmiercią. Jej męża. Świadkiem samobójstwa była ich pięcioletnia córka Emma, która nie chce o tym mówić... nie chce wcale mówić. Zdruzgotana, gnębiona poczuciem winy Laura kontaktuje się z jedyną osobą, która może być w stanie jej pomóc. Mężczyzną, którego spotkała tylko raz przed sześciu laty. Który nie wie, że jest prawdziwym ojcem Emmy. Próbując spełnić obietnicę daną ojcu i pomóc własnej córce, Laura odkrywa opowieść o miłości i rozpaczy, o odwadze i niewypowiedzianym złu, opowieść okrytą całunem milczenia...
Czy prawda nas wyzwoli?
Czy zawsze dotrzymujesz obietnic?
A ty co byś zrobiła, aby pomóc swojemu dziecku?
"Diane Chamberlain jest cudownie utalentowaną pisarką! Każda jej kolejna książka to prawdziwy klejnot."
‘Literary Times’
“Chamberlain z wielką zręcznością zgłębia naturę zbrodni serca”


‘Publishers Weekly’

 

KARETA MIROSŁAWA- “POKOCHAŁAM WROGA”


Pokochałam wroga - Kareta-Gala MirosławaZakazana miłość Polki i Niemca w okupowanym Krakowie.
Pierwsza część sagi rodu Petrycych.
Przekleństwo uczuć, bezlitosna wojna i rodowe tajemnice.


To był związek nie do pomyślenia. Dla otoczenia, dla rodziny i dla samej Jadwigi. Podczas wojny nawet szlachetny człowiek ubrany w niewłaściwy mundur - zawsze będzie śmiertelnym wrogiem. Zwłaszcza gdy rywalem do serca kobiety jest członek ruchu oporu…

Kilkadziesiąt lat później tajemnicze słowa matki wypowiedziane na łożu śmierci i odnaleziony osobisty pamiętnik z wojennych lat naprowadzą Maksymiliana na trop mrocznej rodzinnej tajemnicy i zarazem narodowego tabu. Szanowany krakowski lekarz szybko przekona się, że są osoby, które nie cofną się przed niczym, aby uniemożliwić mu poznanie prawdy.

Pierwszy tom sagi rodziny Petrycych zachwyca intrygującą fabułą, autentycznością moralnych dylematów i wiernym oddaniem realiów okupowanej Polski. Podobne historie pisało samo życie - na ich ślady autorka, dziennikarka i historyk, natrafiła w Krakowie i w Monachium, miastach, z którymi związana jest od lat.

 

COBEN HARLAN – “NIEZNAJOMY”


Nieznajomy - Coben HarlanNajlepsza powieść Harlana Cobena od czasu „Nie mów nikomu”.
Na solidnym kłamstwie można zbudować całkiem udane życie, ale jeśli tajemnica wyjdzie na jaw, w mgnieniu oka można stracić wszystko…
Nieznajomy pojawia się znikąd. Możesz spotkać go w barze, na parkingu, albo w sklepie spożywczym. Jego tożsamość pozostaje nieznana. Jego pobudki są niejasne.
Ale wiadomości, z którymi przychodzi, zmieniają wszystko.  Kilka słów, które wyszepcze Ci do ucha, sprawi, że Twoje poukładane życie rozbije się w drobny mak…
Adam Price ma wiele do stracenia: piękną żonę, dwóch wspaniałych synów i wszystko, co się wiąże ze spełnieniem amerykańskiego snu – wygodny dom, dobrą prace i pozornie idealne życie.
Spotkanie z Nieznajomym wywróci je do góry nogami – odkrycie wstrząsającego sekretu dotyczącego jego żony Corinne sprawi, że w grze o przetrwanie ważny stanie się każdy ruch, a Adam nie będzie wiedział, komu może ufać.


Tymczasem Nieznajomy zdradza innym kolejne tajemnice…

 

WILCZYŃSKA KAROLINA – “DASZ RADĘ,  NATASZO”


Dasz radę, Nataszo - Wilczyńska KarolinaNikt poza tobą nie zapewni ci szczęścia. Ono jest w tobie!
Natasza rozpoczyna kolejny rozdział w swoim życiu. Kobieta nie może mieć jednak pewności, że los pisze dla niej szczęśliwe zakończenie.
Po rozliczeniu się z przeszłością bohaterka załamuje się. Jest samotna, nie ma siły, by zmobilizować się do działania. Kiedy jest o krok od powrotu do nałogu, otrząsa się z marazmu. Postanawia nie zostawiać przyszłości w rękach losu i zawalczyć o siebie. Rzuca się w wir pracy, zakłada fundację, która ma pomagać kobietom. Skleja połamane życie: odnajduje dawne znajome, nawiązuje nowe przyjaźnie. Jednocześnie będzie jednak musiała odpowiedzieć sobie na pytania: Czy związek z eksmężem może się udać? Czy warto dwa razy wchodzić do tej samej rzeki?


Książka Karoliny Wilczyńskiej to kontynuacja bestsellerowej powieści „Jeszcze raz, Nataszo”, którą pokochały polskie czytelniczki.

 

DREISER THEODORE – „LOSY JENNIE GERHARDT”


Losy Jennie Gerhardt - Dreiser TheodoreOpowieść prawdziwa jak życie.
„Dziwnie się plecie w tym moim życiu” – tak uważa Jennie, bohaterka tej historii. Jako młoda dziewczyna pomaga matce sprzątać w hotelu i poznaje tam statecznego senatora Brandera. Ten pod wpływem jej uroku zaczyna pomagać biednej rodzinie Gerhardtów. A i Jennie czuje się zobowiązana wobec niego…


I gdy odkrywa, że jest w ciąży, wszystko może skończyłoby się jak w bajce, bo senator gotów był poślubić urodziwą pannę, ale wtedy przewrotny los po raz pierwszy burzy plany i nadzieje Jennie…

 

FITZEK SEBASTIAN – „PASAŻER 23”


Pasażer 23 - Fitzek SebastianNajbardziej przerażający thriller psychologiczny od czasu „Milczenia owiec”.
Ta książka najpierw zmrozi twoje serce. A kiedy dojdziesz do siebie, już się od niej nie uwolnisz…
Pięć lat temu żona i synek Martina Schwarza popłynęli na wakacje statkiem wycieczkowym. I na pełnym morzu zaginęli…
Od tego czasu Martin, policyjny detektyw i psycholog, żyje na dnie rozpaczy. Jedyne, co mu zostało, to ściganie zła. Podejmie się każdego, nawet najbardziej szaleńczego zadania, bo własne życie nie ma już dla niego żadnej wartości. Łamie wszelkie zasady i regulaminy, ale jest przerażająco skuteczny…
Po pięciu latach Martin nagle dowiaduje się, że na tym statku znikali również inni pasażerowie. Wśród nich była mała dziewczynka, która teraz się odnalazła. Ale dziewczynka milczy, a miała ze sobą misia, który kiedyś należał do synka Martina…

 

"Popularność Fitzka wynika z jego niepowtarzalności i wyjątkowości. Znakomita literacko narracja, umiejętność budowania napięcia, dojrzałość i obrazowość języka, panowanie nad całością materii (wszystko się zgadza, wszystkie wątki zbiegają się logicznie) – to jego stałe zalety. A ‘Pasażer’ 23 ma wszystko, co w Fitzku najlepsze."


‘Der Spiegel’

 

OLIVER JAMIE – „SUPERFOOD NA CO DZIEŃ. CO JEŚĆ, BY DOBRZE SIĘ CZUĆ”


Superfood na co dzień. Co jeść, aby dobrze się czuć - Oliver Jamie To najbardziej osobista ze wszystkich moich książek. By ją napisać, dogłębnie poznałem świat zdrowia i odżywiania. Teraz, wykorzystując to, na czym znam się najlepiej – niesamowite potrawy – pragnę cię zainspirować, pokazując jak wieść zdrowe, szczęśliwe i owocne życie.
Jedzenie jest po to, by się nim cieszyć i dzielić, a zdrowe, pożywne posiłki  muszą być kolorowe, smaczne i radosne.


Ta książka pełna jest różnorodnych, zbilansowanych, pobudzających kubki smakowe przepisów, a dzięki mojej ciężkiej pracy nad jej stroną dietetyczną masz pewność, że każde danie, na jakie się zdecydujesz, będzie dobrym wyborem. Wystarczy, że wcielisz w życie choćby kilka moich wskazówek, a zmieni się twój sposób myślenia o jedzeniu i sam będziesz wiedział, co jeść, by czuć się dobrze.

 

MICHALAK KATARZYNA – „SPEŁNIENIA MARZEŃ!”


Spełnienia marzeń! - Michalak KatarzynaPoruszająca opowieść o traumie z dzieciństwa, nadziei i miłości! Mistrzyni książek pełnych emocji znów zachwyca!
Wystarczy uwierzyć, a marzenia się spełnią!
Osiemnastoletnia Klaudia rozpoczyna nowe życie. W starym, zaniedbanym, ale własnym domku w warszawskiej Białołęce, bez pieniędzy, za to z wielkimi marzeniami i jeszcze większym sekretem.
Chociaż taka młoda, ale już wiele wycierpiała… Dziewczyna ma jednak nadzieję, że uda się jej uciec przed demonami z przeszłości i odnaleźć spokój. A może los podaruje jej o wiele więcej?...

Gdy postanawia odpowiedzieć na lokalne ogłoszenie o pracy, nie spodziewa się, że właśnie w tym momencie rozpocznie się zupełnie nowy rozdział jej życia. Kamil, jej niewidomy podopieczny, jest utalentowany, przystojny, dumny i także doświadczony przez los. Między młodymi ludźmi zaczyna się rodzić uczucie, choć nie wszyscy są z tego zadowoleni, a dramatyczna przeszłość upomina się o Klaudię...


Czy Klaudii i Kamilowi uda się spełnić marzenia na przekór wszystkim przeszkodom?

Wzruszająca, zaskakująca opowieść, od której jak zwykle nie będzie można się oderwać aż do samego końca!

 

ZUCKOFF MITCHELL – „LODOWE PIEKŁO. KATASTROFA NA GRENLANDII”


Lodowe piekło. Katastrofa na Grenlandii - Zuckoff Mitchell„Grenlandia – w jej niebezpiecznych i tajemniczych lodowych czeluściach wydarzyć może się wszystko!”
Marek Kamiński
Przetrwać w najbardziej ekstremalnych warunkach, jakie człowiek może sobie wyobrazić.

Na przełomie 1942 i 1943 roku trzy amerykańskie samoloty wojskowe rozbiły się na Grenlandii.
Po pierwszych sygnałach SOS kolejne maszyny wzbijały się w powietrze, by odszukać zaginionych i wygrać nierówną walkę z arktyczną zimą: z czterdziestostopniowym mrozem, szalejącą wichurą i lodowymi szczelinami. Załogi startujących maszyn nie spodziewały się, że lecąc na ratunek kolegom, także i one podzielą los poprzedników.
Przez 148 pełnych dramatycznych wydarzeń dni rozbitkowie walczyli o przetrwanie i zachowanie zdrowych zmysłów w najbardziej wrogim dla człowieka środowisku na Ziemi.


Mitchell Zuckoff wyrusza na Grenlandię w poszukiwaniu śladów tajemniczych i dramatycznych wydarzeń sprzed lat. Na światło dzienne wychodzą szczegóły zagadkowych katastrof, losy zaginionych i detale jednej z najbardziej spektakularnych akcji ratunkowych w historii amerykańskiego lotnictwa.

 

<< >>