W tym dziale będziemy umieszczać nowości książkowe zakupione i polecane przez naszą bibliotekę i krótkie ich recenzje. Prosimy również czytelników o propozycje książek, które ich zdaniem warto zakupić, a zostanie to uwzględnione przy kolejnych zakupach.

MRÓZ REMIGIUSZ – „TRAWERS”

 

Prawa do ekranizacji trylogii sprzedane!!

Wszystkie pożary zgasły. Zostały tylko zgliszcza.

Grupa uchodźców miała zostać w Kościelisku tylko przez trzy dni. Wójt zakwaterował ich w sali gimnastycznej, czekając, aż rząd znajdzie dla nich stałe miejsce pobytu. Wszystko zmieniło się, gdy przypadkowy turysta został odnaleziony martwy na szlaku prowadzącym na Czerwone Wierchy. Odcięto mu opuszki palców, wybito wszystkie zęby, a w ustach umieszczono syryjską monetę.

Czy Bestia z Giewontu powróciła? A może to któryś z uchodźców jest winny? Rozpoczyna się nagonka medialna, a wraz z nią śledztwo prowadzone przez Dominikę Wadryś-Hansen.

Tymczasem Wiktor Forst wsiąka coraz bardziej w więzienny świat, zupełnie nieświadomy tego, że na wolności jest ktoś, kto liczy na jego ratunek…

„Trawers jest nie tylko świetną rozrywką dla fanów prozy gatunkowej, ale również powieścią, która zmusza do refleksji, kim jako Europejczycy jesteśmy i być chcemy”.

Robert Ostaszewski, dziennikarz „Gazety Wyborczej” i „Polityki”

 

CABRÈ JAUME – „CIEŃ EUNUCHA”


Ta miła kolacja miała być dla Miquela szansą na oderwanie się od czarnych myśli po pogrzebie przyjaciela, a tymczasem wszystko – potrawy, obsługa, goście, a przede wszystkim niefortunnie wybrany lokal - sprzysięgło się, by wieczór stał się koszmarem. W modnej restauracji, do której został zaproszony, mieścił się niegdyś jego dom rodzinny. I choć Miquel stara się o tym nie myśleć, duchy przeszłości wychodzą ze wszystkich zakamarków.
Mężczyzna staje przed trybunałem pamięci. Mierzy się z dwustuletnią historią rodziny, skandalem w tle, swoimi czynami z czasów, gdy walczył w partyzantce miejskiej, i rozlicza powojenną Hiszpanię – a także siebie – z doznanych krzywd, popełnionych błędów i niespełnionych miłości.


Tutaj, podobnie jak w „Wyznaję”, znaczącą rolę gra muzyka. Wokół niej kręci się życie bohaterów, ona nadaje ton zdaniom. Także z tego powodu Jaume Cabré uważa „Cień eunucha” za jedną ze swoich najbardziej udanych powieści.

 

PRZYBYŁEK AGATA – „BEZ CIEBIE”


Czy można pokochać po raz drugi, gdy nie jest się w stanie zaufać?
W kamienicy syna Lucy znajduje jego pobitą żonę. Orientuje się, że to mąż zgotował Katarzynie piekło. Pod wpływem impulsu Lucy decyduje się pomóc synowej. Razem z młodym lekarzem, Alanem, zabierają dziewczynę do Toronto, gdzie przechodzi długą rekonwalescencję i powoli staje na nogi. Katarzyna zaczyna nowe życie, a między nią a lekarzem rodzi się nić porozumienia. Właśnie wtedy widmo jej bolesnej przeszłości dotkliwie daje o sobie znać…


Wzruszająca opowieść o tym, że czasem najlepsze, co można zrobić dla drugiej osoby, to pozwolić jej odejść.

 

ALLENDE ISABEL – „JAPOŃSKI KOCHANEK”


Opowieść o zderzeniu kultur, miłości, przemijaniu i odchodzeniu…
Intrygująca podróż w przeszłość tropem pilnie strzeżonej rodzinnej tajemnicy.
Irina Bazili, młoda imigrantka z Mołdawii, rozpoczyna pracę jako opiekunka w Lark House, domu spokojnej starości na przedmieściach Berkeley. Szybko zaprzyjaźnia się zarówno ze współpracownikami, jak i z podopiecznymi. Pewnego dnia w tym nietypowym domu seniora, pełnym ekscentrycznych i sympatycznych staruszków, zamieszkuje słynna malarka Alma Belasco, pochodząca ze znanej i szanowanej rodziny.
Irina zaskarbia sobie sympatię starszej damy, która prosi ją o pomoc w porządkowaniu rodzinnych dokumentów i pamiątek rodu Belasco. Pomaga jej w tym ukochany wnuk Almy, Seth. Młodzi razem odkrywają zdjęcia nieznanego Japończyka i listy, które Alma najprawdopodobniej wymienia z tajemniczym kochankiem.
Wzruszająca opowieść o miłości, ale także o starości i umieraniu, o losach japońskich imigrantów w Stanach Zjednoczonych podczas drugiej wojny światowej, o oderwaniu od korzeni i trudnej walce z konwenansami.

 

LINK CHARLOTTE – „ZŁUDZENIE”


„Charlotte Link jest zaprogramowana na sukces. Jej książki trafiają na listy bestsellerów już w chwili pojawienia się w księgarniach. Autorka ma niezwykły talent do kreowania pełnej napięcia rozrywki”.
Deutsche Presse – Agentur


Peter Simon, szanowany biznesmen, człowiek sukcesu, kochający mąż i ojciec znika bez śladu podczas podróży do Prowansji. Jego żona, Laura, zaczyna go rozpaczliwie szukać. We Francji odkrywa kolejne rewelacje, zaprzeczające obrazowi męża, jaki miała do tej pory. Kobieta musi się pogodzić ze świadomością, że Peter wcale nie jest takim człowiekiem, za jakiego go uważała… I zmierzyć się z tym, że odkrycie prawdy wiąże się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem.

 

NUROWSKA MARIA – „BOHATEROWIE SĄ ZMĘCZENI”


Barwna opowieść o ludzkich losach w nieludzkich czasach.
Leon i Ludwik Niemczyk. Słynny aktor i legendarny kurier podziemia. Bracia, których podzieliła zdrada.
Obydwaj bracia należeli do podziemnych struktur podczas II wojny światowej. Po jej zakończeniu Ludwik z narażeniem życia organizował ucieczki przez zieloną granicę. Podczas jednej z nich Leon postanowił zbiec na Zachód.
Jednak w trakcie próby przekroczenia granicy obaj zostali aresztowani.
Widzieli się wówczas po raz ostatni.
Jeden z nich wkrótce na wolność i rozpoczął  karierę aktorską, drugi – po latach spędzonych w więzieniu przedostał się za żelazną kurtynę.
Do końca życia każdy z nich zastanawiał się, kto zdradził. Czy zdrajcą mógł być brat?
„Inne spojrzenie na Leona Niemczyka. Świetna historia na opowieść filmową. Polecam!”
Janusz Gajos
„Tragiczny splot wydarzeń na zawsze poróżnił obu braci Niemczyk. Nigdy się nie pojednali. Dlaczego? Odpowiedź – w bardzo zajmującej, starannie udokumentowanej opowieści. Przeczytajcie Państwo koniecznie”.


Zygmunt Malanowicz

 

NEUHAUS NELE – „NIELUBIANA”


Dlaczego musiała zginąć kobieta, której nikt nie lubił, lecz wszyscy podziwiali?
Malownicza przyroda, piękna kobieta, tragiczna śmierć.

W sierpniowy niedzielny poranek policja znajduje zwłoki prokuratora. Na miejsce przybywa komisarz Oliver von Bodenstein i jego nowa współpracowniczka, Pia Kirchhoff. Już po godzinie muszą się jednak udać na miejsce znalezienia kolejnego ciała. U stóp wieży Atzelberg w Kelkheim leży młoda kobieta. Początkowo funkcjonariusze nie wiążą ze sobą obu spraw, lecz wkrótce wychodzą na jaw pewne niepokojące fakty. Śledztwo doprowadza policję do luksusowej stadniny koni na obrzeżach Kelkheim, a kolejne pikantne wątki z życia obydwojga denatów spowodują, że śledztwo nie oszczędzi rodzin, znajomych, ważnych akcjonariuszy i biznesmenów oraz ich zazdrosnych żon.
Pierwszy, dotąd niepublikowany tom z serii z parą sympatycznych śledczych.

HASHIMI NADIA – „KIEDY KSIĘŻYC JEST NISKO”


Odyseja odważnej Afganki, która ucieka z rodziną do lepszego świata.
Feriba po śmierci swego ukochanego Mahmuda, który traci życie z rąk talibów, zostaje zmuszona do opuszczenia Kabulu. Ma tylko nadzieję na jedno: przedostać się wraz z trójką dzieci, ma tylko jedną nadzieję: przedostać się do Europy i dołączyć do siostry w Wielkiej Brytanii. Pod osłoną nocy, dzięki fałszywym dokumentom i życzliwym uchodźcom spotykanym po drodze, Feriba przedziera się do Iranu. Wyczerpana, zrozpaczona, ale silnie zdeterminowana, by dotrzeć do celu, nielegalnie dociera aż do Grecji. To w tym kraju rozegra się prawdziwy dramat: na ruchliwym rynku nastoletni syn Feriby, Selim, zostanie oddzielony od reszty rodziny.
Feriba, stojąc w obliczu tragicznego wyboru, decyduje się na dalszą podróż z dwójką pozostałych dzieci, Selim zaś wpada do tak zwanego podziemia – grupy niezidentyfikowanych Afgańczyków, którzy nawiedzają ulice europejskich stolic.
Czy Feriba i Selim w końcu się odnajdą? Czy uda im się zacząć nowe życie na europejskim kontynencie? Jak potoczą się ich dalsze losy jako uchodźców w obcej dla nich kulturze?
„Wyjątkowo aktualna powieść! Chwyta za serce, porusza i nie pozwala przejść obojętnie…”

 

KOSSAK ZOFIA – „LEGNICKIE POLE”


Młody, artystycznie usposobiony i pełniący rolę tłumacza syn weneckiego kupca Gaetano di Candiano wyrusza z handlową karawaną mandaryna Czang-fu-tse ze stolicy mongolskiego imperium Karakorum na zachód w kierunku Europy. Nieświadomy rzeczywistych, szpiegowskich zamiarów chińskich kupców, ma nadzieję dotrzeć na Śląsk do Trzebnicy, gdzie w tamtejszym klasztorze przebywa jego ukochana Beatrycze Montani, zesłana tam na „koniec świata” z nad błękitnej weneckiej laguny wskutek zabiegów jego własnego ojca. W tym samym czasie z przeciwnego kierunku podąża na Śląsk inny orszak, o wiele liczniejszy i dostojniejszy, na którego czele stoi biskup Mediolanu i zarazem legat papieski Gugliemo del Monte, który ma do wypełnienia misję wyegzekwowania zaległego świętopietrza na dworze we Wrocławiu. Zofia Kossak we właściwy dla siebie, mistrzowski sposób kreśli obraz XIII-wiecznej Polski, która za panowania Henryka Brodatego i Henryka Pobożnego zmagała się z mongolskim żywiołem. Książka kończy się opisem bitwy na dobrym Polu pod Legnicą, gdzie wojska polskiego księcia próbowały powstrzymać Tatarów prących na zachód w kierunku Rzymu.

 

SANTOS MARISA DE LOS – „JEDYNA”


„Ciepło, lekko i z humorem, pewną ręką poprowadzona opowieść o tym, jak więzi rodzinne i przyjaźń przetrwają pomimo straszliwych nieporozumień i długo skrywanych tajemnic.”
Christina Baker Kline, autorka Sierocych pociągów
Eustacia „Taisy” Cleary kochała w życiu trzech mężczyzn: Bena Ransoma – kolegę ze szkoły, swojego brata bliźniaka Marcusa i Wilsona Cleary – uczonego, wynalazcę, podrywacza, milionera i błyskotliwego dupka – swojego ojca.
Przed siedemnastoma laty Wilson porzucił żonę i dwoje dzieci dla nowej rodziny. Od tamtego czasu Taisy widziała się z nim tylko raz. A teraz, dwa tygodnie po ciężkim zawale, Wilson wzywa córkę do swojego domu. Taisy szybko się przekona, że Wilson nadal jest oziębły i władczy, a Ben, jej dawny chłopak, wciąż chowa do niej urazę. Mimo wszystko ma nadzieję na odnowienie tej znajomości. Niełatwa okazuje się również relacja z szesnastoletnią Willow, zaborczo zazdrosną o ojca przyrodnią siostrą.


Jedyna jest wyrazistą, zabawną, nostalgiczną powieścią o sile więzi rodzinnych i nierzadko mrocznych zakamarkach ludzkiego serca.

 

MICHALAK KATARZYNA – „ZEMSTA”


Oboje powinni być martwi, a żyją. Oboje mają powód, by się mścić. Czas zapolować na wściekłe psy, albo… one zapolują na ciebie.
Ona ucieka przed mafijną zemstą. On gotów jest na wszystko, żeby ją uratować. Oboje stąpają po kruchym lodzie…
Marie Solay znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jej najbliżsi zostali zamordowani, a ją samą ścigają bezwzględni zabójcy. Jeśli wpadnie w ich ręce, czeka ją los gorszy od śmierci.
Na ratunek dziewczynie wyrusza ktoś, kogo nigdy nawet nie spotkała. On jednak zaryzykuje życiem, by jej pomóc. To mężczyzna, który ukrywał się tak długo, że niemal zapomniał swojego imienia. Teraz gotów jest powrócić do gry…
I zrobi wszystko, by się zemścić.


"Zemsta" to wybuchowa mieszanka tajemnicy, akcji i pożądania. Ale także opowieść o miłości, która zdarza się raz na całe życie. W jej imię zdobywasz się na największe poświęcenie, albo… stawiasz wszystko na jedną kartę.

 

WATERS SARAH – „NIEBANALNA WIĘŹ”


Londyn, 1874 rok, Margaret Prior, inteligentna, niezależna młoda dama, aby odzyskać równowagę psychiczną po śmierci ojca, zaczyna odwiedzać więźniarki odsiadujące karę w ponurym zakładzie Millbank. Tam, wśród pospolitych złodziejek, morderczyń i ulicznic, spotyka Selinę Dawes, która do niedawna święciła triumfy w londyńskim towarzystwie jako nadzwyczaj uzdolnione medium. Początkowo Margaret sceptycznie odnosi się do „talentu” dziewczyny. Potem jednak stopniowo zaczyna wkraczać w świat duchów i cieni. Między obiema młodymi kobietami wytwarza się niezwykła więź..."„Niebanalna wieź” jest wspaniałą książką z każdego punktu widzenia. Stylowa."
„Guardian”

"Dzieło intensywne…Sarah Waters jest feministycznym Dickensem."
„Telegraph”

"Sarah Waters jest tak genialną pisarką, że jej czytelnicy wierzą we wszystko, co napisze."
„Daily Mail”

 

BYRNE RHONDA – „MAGIA”


Jedno słowo wszystko zmienia.


Przez ponad dwadzieścia stuleci słowa zawarte w świętym tekście zawsze intrygowały, budziły zmieszanie i były mylnie rozumiane przez niemal wszystkich, którzy je czytali. Tylko niewielu ludzi na przestrzeni dziejów zdawało sobie sprawę, że słowa są zagadką i że kiedy ją rozwiążesz - kiedy odkryjesz tajemnicę - przed Twoimi oczami pojawi się nowy świat.
W „Magii” Rhonda Byrne ujawnia światu swoją wiedzę, która zmienia życie. W niewiarygodnej dwudziestoośmiodniowej podróży uczy, jak stosować tę wiedzę w codziennym życiu.
Bez względu na to, kim jesteś i czym się zajmujesz, bez względu na to, jaka jest Twoja obecna sytuacja materialna, Magia zmieni całe Twoje życie!

 

ŚWIĘTEK EDYTA – „NOC PERSEIDÓW”


Czy istnieje miłość aż do końca świata? Tak miało być w przypadku Emilii i Tomka, którzy tworzyli parę od „zawsze”. Jednak los bywa przewrotny i wtedy, gdy wszystko wydaje się już ustalone, zmierzając do szczęśliwego zakończenia, historia nagle zaczyna zmieniać swój bieg…
Tuż przed ślubem Tomek zaczyna mieć wątpliwości. Bardzo kocha Emilię, lecz ta poważna decyzja skłania go do refleksji nad tym, jak ma wyglądać jego dalsze życie. Czy ta miła, ale prosta, niemająca większych ambicji i nieprzykładająca wagi do swojego wyglądu dziewczyna sprosta jego wymogom? Gdyby tylko czasem kupiła sobie jakąś modną sukienkę albo chociaż pomalowała paznokcie…
Kiedy poznaje Adriannę, odkrywa, że właśnie takiej kobiety pragnie – ambitnej, wyzwolonej, za którą oglądają się wszyscy mężczyźni. Rozdarty pomiędzy miłością a egoistycznymi pragnieniami, musi podjąć ostateczną decyzję, która w równym stopniu zaważy na dalszym życiu tych trojga…
Czyje marzenia, wypowiedziane w noc Perseidów, spełnią się, a które będą musiały odejść na zawsze w zapomnienie?
„Brawo za tytuł. Brawo za okładkę i brawo za odważną historię, która doskonale ilustruje powiedzenie: „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”.
Mocna książka, taka, jak lubię. Polecam!”
Joanna Sykat, autorka m.in. „Jutro zaświeci słońce” i „Tylko przy mnie bądź”
„Spod pióra Edyty Świętek wychodzi następna fascynująca opowieść, utkana z okruchów życia, a autorka umacnia nią swoją pozycję wśród najlepszych przedstawicielek polskiej literatury obyczajowej. To powieść o wszystkich najistotniejszych aspektach życia. W jej tle wielka miłość, namiętność, zdrada, łzy, szczęście, rodzina, pieniądze. A na pierwszym planie marzenia – wypowiedziane  w noc Perseidów, magiczny czas, kiedy podobno się spełniają…”
Joanna Szarańska, autorka „I że ci nie odpuszczę”

SANTOS ALBERTO S. – „TAJEMNICA COMPOSTELI”


Czy grób świętego Jakuba skrywa jedną z najbardziej strzeżonych tajemnic Zachodu?
Wszystko wskazywało na to, że dzień 28 stycznia 1879 roku powinien zapisać się w historii chrześcijaństwa. Po wielu dniach wykopalisk w katedrze w Composteli odnaleziono grób, w którym miały znajdować się szczątki świętego apostoła. Ale odkrycie to wywołało szok i niedowierzanie…

 

GARCIA CAY – „ZA DRZWIAMI PAŁACU”


Prawda o zamkniętym świecie saudyjskiej arystokracji.
Za drzwiami pałacu w Rijadzie saudyjska księżniczka Arabella wiedzie typowe życie arabskiej arystokratki. Jej garderobę wypełniają abaje od Chanel i kolekcje drogich torebek, a z szuflad wysypuje się brylantowa biżuteria. Codzienność kobiet z saudyjskiej rodziny królewskiej to baśniowe przyjęcia na pustyni, stoły uginające się od egzotycznych rarytasów i przejażdżki drogimi samochodami. Przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka…
Czy to możliwe, że za zasłoną bogactw i splendoru kryje się nieszczęśliwa dziewczyna, która w bezsenne noce marzy o byciu kimś zwyczajnym?
Za drzwiami pałacu to szokujący obraz życia w rezydencji saudyjskiej księżniczki. Autorka tej książki – absolwentka elitarnej szkoły  dla kamerdynerów i osobista asystentka księżniczki – opisuje świat, do którego bardzo nieliczni obcokrajowcy kiedykolwiek uzyskali dostęp.


Ze względu na szczegóły, które zdecydowała się ujawnić, dla bezpieczeństwa ukrywa się pod pseudonimem.

 

KOZIOŁ EWA – „WYRZUĆ CHEMIĘ Z DOMU”


Książka na wagę zdrowia.
Przekonaj się, jak niewiele trzeba, by żyć prosto, zdrowo i tanio.
Ewa Kozioł pokazuje, że dom może być czysty, zadbany i bezpieczny bez chemicznych środków czyszczących. Podkreśla, że by wyglądać młodo i zdrowo, ciało nie potrzebuje nasyconych konserwantami drogich kosmetyków. Na drobne dolegliwości zdrowotne Twojej rodziny poleca bezpieczne naturalne leki, które z łatwością przygotujesz sama w domowym zaciszu.
W książce znajdziesz konkretne porady, wiele łatwych przepisów na kosmetyki, środki czystości i preparaty ziołowe. Dowiesz się, jakie substancje są niebezpieczne dla organizmu, czego unikać, by żyć zdrowo i chronić rodzinę przed alergiami i rakiem.
Dzięki tym radom nie tylko nie zrujnujesz domowego budżetu, ale zyskasz czas dla siebie i swoich najbliższych. Zobaczysz, jak niewiele trzeba, żeby z dnia na dzień zamienić chemię na zdrowie!
„Ewa Kozioł dzieli się imponującą wiedzą o szkodliwych substancjach zawartych na przykład w środkach myjących czy kosmetykach. Na pewno skorzystamy choćby z części jej cennych wskazówek, szczególnie tych dotyczących naturalnych odplamiaczy”.


Maciej i Karolina Szaciłło

 

RIDEAL LIZ – „JAK CZYTAĆ OBRAZY”


Treść, forma, technika.
„Jak czytać obrazy” to znakomity przewodnik po zachodnioeuropejskim malarstwie. Dzięki galerii dzieł sztuki opatrzonych komentarzami czytelnicy mogą szybko zapoznać się z pojęciami związanymi z malarstwem, a także nauczyć się, w jaki sposób analizować obrazy z różnych epok oraz prawidłowo odczytywać zawarte w nich treści, i poznać specyficzne techniki.
Prezentowana książka:

  • opowiada o 50 słynnych i mniej znanych obrazach, ukazując ich pogłębioną analizę i opisując je w taki sposób, aby czytelnik lepiej zrozumiał sztukę i doświadczył pełniejszego z nią obcowania.

 

GERRITSEN TESS – „CZARNA LOTERIA”


To miał być banalny zabieg chirurgiczny, ale pacjentka, pielęgniarka miejscowego szpitala, umarła niespodziewanie na stole operacyjnym.


O błąd w sztuce lekarskiej zostaje oskarżona anestezjolog Kate Chesne. Wynajęty przez rodzinę zmarłej adwokat, David Ransom, jest całkowicie przekonany o winie Kate. Jednak gdy w tajemniczych okolicznościach ginie kolejna pielęgniarka, David zmienia zdanie. Nagle
dociera do niego, że morderca wybiera swoje ofiary spośród pracowników szpitala. David zaczyna stawiać te same pytania, na które rozpaczliwie poszukuje odpowiedzi Kate.

 

ŁOSIEWICZ DOROTA – „CUDA NASZE POWSZEDNIE”


Cuda zdarzają się każdego dnia. Bohaterom tej książki przydarzyło się niemożliwe. Poczęcia, do których miało nigdy nie dojść. Niespodziewane uzdrowienia. Czy normalne życie, choć lekarze zapowiadali wegetację. By zrozumieć niepojęte potrzeba jednego: wiary.
 „Kiedy czyta się biblijne historie, do głowy przychodzi myśl: to było tak dawno, dziś takie cuda są raczej niemożliwe. (...) Okazuje się jednak, że codziennie dokonują się cuda, czy mówiąc szerzej - cuda nasze powszednie. Jest ich naprawdę wiele. Nieraz nawet się nie domyślamy, że dzieją się one za ścianą naszego mieszkania - u sąsiadów. Nie przychodzi nam do głowy, że wydarzenie, które pochopnie nazwaliśmy przypadkiem, było rzeczywistym cudem doświadczonym w życiu kuzyna czy siostry. Prawda, że większości z tych cudów nikt nie bada, nie potwierdza, ale doświadczający ich wiedzą dobrze, że w tym wszystkim od początku do końca jest palec Boży. (...) Bardzo cieszy mnie, że Dorota Łosiewicz podjęła się trudu odkrycia i spisania tych wspaniałych historii".


Z przedmowy ks. Bogusława Wolańskiego

 

AHERN CECELIA – „MIŁOŚĆ I KŁAMSTWA”


Zapomniane dzieciństwo. Odkryte na nowo życie. A jeśli masz tylko jeden jedyny dzień, żeby dowiedzieć się, kim naprawdę jesteś?
Kiedy Sabrina Boggs przypadkiem natrafia na tajemniczą kolekcję, która znajdowała się w posiadaniu jej ojca, odkrywa prawdę tam, gdzie nigdy nie podejrzewała istnienia kłamstwa. Człowiek, przy którym spędziła całe dzieciństwo, nagle staje się kimś zupełnie obcym. Sabrina ma tylko jeden dzień na poznanie sekretów mężczyzny, którego rzekomo tak dobrze znała. Dzień, który odkrywa wspomnienia, historie i ludzi, o istnieniu których nie miała dotąd pojęcia. Dzień, który na zawsze zmieni ją i wszystkich wokół niej.
Miłość i kłamstwa to poruszająca, skłaniająca do refleksji opowieść o tym, w jaki sposób pozornie najzwyklejsze decyzje mogą wywierać nadzwyczaj ważki wpływ na całe nasze życie. I jak czasami wystarczy strumień światła, skierowany na kogoś innego, żeby w pełni poznać samego siebie.

 

DEVERAUX JUDE – „ANIOŁ”


Nikt nie mógł się oprzeć anielskim rysom Elizabeth Chatworth, nawet jej najgorszy wróg – Miles Montgomery. Rozchwytywany przez kobiety, rozpieszczony ich komplementami, musiał walczyć o każdy jej uśmiech, o zaufanie, o miłość. Nieufna wobec mężczyzn Elizabeth nie zaznała do tej pory w życiu zbyt wiele dobrego, a teraz musiała dokonać wyboru między budzącym się uczuciem a lojalnością wobec swej rodziny. Czy Elizabeth i Miles zdołają pogodzić zwaśnione rody i zapomnieć o historii pełnej zdrad, kłamstw i śmierci?

 

HARRIS CHARLAINE – „ZABITA NA ŚMIERĆ”
Tym razem Roe musi wykorzystać całe swoje doświadczenie i inteligencję, by odnaleźć mordercę członka jej własnej rodziny…
Poppy, bratowa Roe, dostaje się na pierwsze miejsce listy oczekujących na przyjęcie do Klubu Książki Uppity Womem. Niestety, traci życie w dniu, w którym miała zostać do niego wprowadzona. Sprawa zamordowania Poppy jest o wiele bardziej skomplikowana, ze względu na krążące po miasteczku plotki o wzajemnej niewierności w jej małżeństwie. Aby znaleźć zabójcę, Roe musi ustalić, czy te wstrętne pogłoski są prawdziwe. Podejrzanych nie brakuje, a okoliczności, które wychodzą na jaw, a także dociekliwość bohaterki doprowadzają do rozstrzygnięcia zagadki śmierci.
Wciągający kryminał retro z wątkiem romansowym w tle!

 

ADDISON CORBAN – „OGRÓD SPIECZONEJ ZIEMI”

„Jeżeli lubicie historie o szlachetnych ludziach, którzy walczą o dobro w zapomnianych zakątkach świata, ich pisarz zabierze was w podróż życia”.
John Hart,
autor bestsellerów ‘New York Timesa’
Pewnej ciemnej nocy w Lusace, stolicy Zambii, dochodzi do brutalnej napaści na dziewczynkę. Ofiara trafia do szpitala w szoku, niezdolna wypowiedzieć słowa. Jej tożsamość jest zagadką. Wiadomo tylko jedno – dziewczynka cierpi na zespół Downa. Czy napaść na nią była przypadkowa, czy też sprawca wybrał ofiarę z premedytacją?

Na pomoc zostaje wezwana amerykańska prawniczka, która pracuje w organizacji walczącej z plagą napaści seksualnych na dzieci w Afryce. Z powodu krzywdy, jakiej  doznała w przeszłości, los dziewczynki staje się jej szczególnie bliski. Przysięga znaleźć sprawcę. Powoli nawiązuje współpracę, a potem zaskakującą przyjaźń z Josephem Kabutą, zambijskim policjantem. Poszukiwania wiodą ich do najniebezpieczniejszych dzielnic Lusaki i nad wzburzone wody Wodospadu Wiktorii, na dotknięte AIDS ulice Johannesburga i do imponującego Kapsztadu.
„Serce mi pęka na myśl o prześladowanych dzieciach i ich rodzinach, które cierpią wraz z nimi, nie wiedząc, czy rany, których doznali, kiedykolwiek się zagoją”.


Corban Addison

 

KS. KACZKOWSKI JAN – „EKSKLUZYWNY ŻEBRAK, CZYLI KS. JAN KACZKOWSKI O TYM, CO NAJWAŻNIEJSZE”


Kapłaństwo to bezinteresowny dar z siebie, ono musi kosztować. Sprawowanie Najświętszej Ofiary musi kosztować. Pochodzę z dość zamożnego domu, raczej niewierzącego. To, że zostałem księdzem, dla moich najbliższych było społeczną degradacją. Mama pytała: ”Jak to mój syn będzie całe życie żebrakiem?!”. „Tak, ale ekskluzywnym, bo będę żebrał w kościele, a nie przed nim”, odpowiadałem.

BARKER DAWN – „POZWÓL JEJ ODEJŚĆ”
Do czego byłabyś w stanie się posunąć, żeby mieć rodzinę?
Zoe McAllister, zrozpaczona młoda kobieta, w środku zimy płynie promem na wyspę Rottnest. Tuli do piersi małe dziecko, umierając ze strachu, że mąż albo siostra ją odnajdą.
Wiele lat później, na tej samej wyspie zostaje znaleziona nieprzytomna nastolatka Louise.  Po wyjściu ze szpitala Louise wraca do domu, gdzie przypadkowo podsłuchuje rodziców rozmawiających o jej przeszłości i o podjętych przez siebie decyzjach. Sekrety, które stopniowo wychodzą na jaw, zaszkodzą nie tylko ich  rodzinie, a życie Louise zmieni się na zawsze.
„Pozwól jej odejść” to porywająca, pełna emocji opowieść o więzach rodzinnych, groźnych tajemnicach i krętych ścieżkach miłości.
Czy są takie tajemnice, których nie wolno zdradzić najbliższym?
„Powieść pasjonująca, skłaniająca do refleksji (…) Autorka z niezwykłą wrażliwością przedstawia skomplikowaną sytuację dwóch rodzin (…) Intrygująca i przejmująca opowieść o macierzyństwie, rodzinie, stracie i miłości. Trudno się od niej oderwać”.


Book’d Out

 

BYRNE RHONDA – „THE SECRET. SIŁA”


Jesteś stworzony do tego, żeby wieść niesamowite życie!
W tej książce chcę Ci wskazać drogę do niesamowitego życia. Musisz bardzo dużo się dowiedzieć i dużo zrozumieć - na temat swój i swojego życia. To dobra wiedza. Prawdę mówiąc, "dobra" to mało powiedziane: to coś niesamowitego!
Życie jest o wiele łatwiejsze niż sądzisz, a gdy zrozumiesz jego działanie i tkwiącą w Tobie Siłę, w pełni doświadczysz jego magii - i wtedy Twoje życie naprawdę stanie się niesamowite!


Niech więc rozpocznie się magia Twojego życia.

 

HORST JØRN LIER – „ŚLEPY TROP”


Ponad million sprzedanych egzemplarzy.
Sofie Lund, samotna matka wychowująca roczną córeczkę Maję, przeprowadza się do nowego domu. Odziedziczyła go po dziadku – człowieku trudnym w kontaktach, którym od lat interesuje się policja.
Na życzenie Sofie zatrudniona przez nią firma sprzątająca usuwa z domu wszystkie pamiątki po zmarłym krewnym, o którym kobieta chciałaby zapomnieć. Pozostaje tylko sejf, przytwierdzony na stałe do podłogi w piwnicy.
W sejfie znajduje się coś, co zaskoczy nie tylko Sofie Lund, ale także wszystkich pracowników komendy policji w Larviku. Tajemniczy przedmiot przyczyni  się do ponownego otwarcia niewyjaśnionej  dotąd sprawy, która od dawna nie daje spokoju Williamowi Wistingowi.
Śledczy  dostrzega wreszcie możliwe rozwiązanie, nić, po której być noże dojdą do kłębka. Zanim to jednak nastąpi, Wisting będzie musiał złamać koleżeńską solidarność i podważyć zaufanie do instytucji, którą sam reprezentuje.
"Merytoryczna dokładność i wiarygodność w powieściach kryminalnych Jørna Liera Horsta wynosi je wysoko ponad przeciętną".
Torbjørn Ekelund, Dagbladet


"Klasyczny kryminał w najlepszym stylu".
Eva Myklebust, Fædrelandsvennen

"Cóż, jedna z absolutnie najlepszych książek Horsta. A to już mówi całkiem sporo".
Tarald Aano, Stavanger Aftenblad

 

<< >>