W tym dziale będziemy umieszczać nowości książkowe zakupione i polecane przez naszą bibliotekę i krótkie ich recenzje. Prosimy również czytelników o propozycje książek, które ich zdaniem warto zakupić, a zostanie to uwzględnione przy kolejnych zakupach.

KOZIARSKI DANIEL, LINGAS – ŁONIEWSKA AGNIESZKA


Na początku była miłość. Potem była zbrodnia.
Marcin, piłkarz u szczytu formy, staje przed szansą zrobienia wielkiej kariery. Jednak radość z sukcesów na boisku przyćmiewają jego problemy małżeńskie. Alicja, pracownica naukowa, zdaje się nie zauważać ani osiągnięć męża, ani jego potrzeb, i skupia się na swoich sprawach. Marcin, zazdrosny o Adama, przyjaciela Alicji z uczelni, uruchamia niebezpieczne kontakty, żeby dać nauczkę rywalowi. Ale sytuacja komplikuje się, kiedy Adam najpierw przepada bez wieści, a potem zostaje odnaleziony martwy.

 

GRZEBAŁKOWSKA MAGDALENA – „KSIĄDZ PARADOKS. BIOGRAFIA KSIĘDZA TWARDOWSKIEGO”

Głośny debiut Magdaleny Grzebałkowskiej. Bestsellerowa biografia „księdza od biedronek”.
Wszyscy znamy księdza Jana Twardowskiego, ale niewiele o nim wiemy. Jaki był naprawdę? Autorka dotarła do nieznanych zapisków księdza Jana. Dzięki nim poznajemy człowieka pełnego sprzeczności. Dlaczego czuł się samotny? Skąd brała się u niego wielka potrzeba przyjaźni z kobietami? Czy wieloletnie kontakty z oficerem SB są rzeczywiście rysą na jego wizerunku? Ksiądz Paradoks to niezwykła historia człowieka, który wymyka się wszelkim schematom. Poznaj jego młodość, początki niezwykłej popularności oraz ostatnie, najbardziej tajemnicze lata jego życia.

 

OSHO – „WIARA, ZWĄTPIENIE, FANATYZM”

Co dzieli nas – ludzi – na grupy, co sprawia, że postrzegamy jednych jako „swoich”, a innych jako „wrogów”? Jakie uwarunkowania religijne, społeczne, polityczne czy ekonomiczne stawiają nas po przeciwnych stronach barykady, z jednych czynią fanatyków, z innych ofiary?

 

 

 

PEDRE VINCENT – „SZCZĘŚLIWE JELITA”

Czy wiesz, że nasz drugi mózg znajduje się w jelitach?
To właśnie tam powstaje ponad 90% serotoniny produkowanej przez organizm człowieka. Dlatego też przedstawiciele świata medycyny i naukowcy tak gorąco zachęcają nas do dbania o nasze życie wewnętrzne.
Chore jelita mogą powodować m.in. depresję, przewlekłe zmęczenie, uporczywe wzdęcia, trudną do zrzucenia nadwagę i alergię. Dr Vincent Pedre przychodzi na pomoc wszystkim tym, którzy podobnie jak on cierpią na zespół jelita drażliwego lub odczuwają powyższe symptomy. Wykorzystując zdobytą przez lata praktyki lekarskiej wiedzę oraz doświadczenie swoich pacjentów, opracował uniwersalny program, który pomagał przywrócić prawidłową pracę jelit i uczynić je szczęśliwie zdrowymi.

 

DONATI SARA – „ZŁOTA GODZINA”

Napisana z rozmachem epicka saga o dwóch kobietach, które szukają swego miejsca w świecie zdominowanym przez mężczyzn.
Jest rok 1883. W magicznej scenerii Nowego Jorku oszałamiające bogactwo współistnieje z niewyobrażalnym ubóstwem, a społeczeństwo przechodzi ogromne zmiany.
Anna i Sophie Savard są absolwentkami szkoły medycznej. Mimo że bardzo się od siebie różnią, obie łączy ta sama historia, więzy krwi oraz dążenie do przełamywania norm i konwencji. Ze wszystkich sił walczą o prawo kobiet do decydowania o własnym losie, chociaż wiedzą, że niesubordynacja może pogrzebać z trudem rozwijaną karierę.


Na ich drodze staje Anthony Comstock – bezwzględny człowiek, który misją życiową uczynił zwalczanie wszelkich przejawów nieprzyzwoitości…

 

STEEL DANIELLE – „CZYSTA RADOŚĆ”

Najpopularniejsza autorka świata opowiada o psach, które wzbogacały i wzbogacają jej życie. O wszystkich swoich czworonożnych przyjaciołach. Od dzieciństwach, przez pierwsze trudne lata pisarskiej kariery, po międzynarodową sławę. Psach (w porywach jedenastu), które wychowywały się razem z jej dziewięciorgiem dzieci. I tak jak dzieci wnosiły do domu bałagan i czystą radość.

 

 

GRZEGORCZYK JAN – „PERŁA. AFRYKAŃSKI PRZYPADEK KSIĘDZA GROSERA”

Rok 2005. Papieżem jest Benedykt XVI. Groser po miesięcznym pobycie w szpitalu – gdzie znalazł się w  wyniku brutalnego napadu – wraca na parafię Pierwszych Chrześcijan. Jedni traktują go jako współczesne wcielenie Padre Pio, inni uważają go za ks. Jerzego, który przeżył. Spotkanie ze słynnym podróżnikiem owocuje nieoczekiwaną propozycją wyjazdu do Afryki…

 

 

RUTHERFURD EDWARD – „LONDYN”

Po Paryżu i Nowym Jorku Edward Rutherfurd przedstawia nam fascynujące dzieje Londynu. Z rozmachem opisuje ponad dwa tysiące lat historii tego miasta - od czasów rzymskich po dzień dzisiejszy. Niezwykli bohaterowie, których pasjonujące losy misternie splatają się z dziejami miasta, sprawiają, że bogata przeszłość Londynu staje nam przed oczami. W miarę rozwoju metropolii jesteśmy świadkami powstawania amfiteatru, budowy Tower of London, szekspirowskiego teatru Globe czy modnej dzielnicy West End.

 

JAX JOANNA – „ZEMSTA I PRZEBACZENIE. TOM 1. NARODZINY GNIEWU”

Pierwszy tom monumentalnej sagi o sile miłości i przyjaźni, nienawiści i żądzy zemsty, wplecionej w wielką historię Europy XX wieku.
Julian Chełmicki i Emil Lewin są przyrodnimi braćmi, ale oprócz wspólnego ojca dzieli ich wszystko – pozycja społeczna, stopień zamożności, wyznawane wartości. Dzień, w którym dwaj młodzi chłopcy dowiadują się o swoim istnieniu, diametralnie zmienia ich życie, kładzie się cieniem na ich losie i wpływa na przyszłe pokolenia. Bracia muszą zmierzyć się z rzeczywistością, wzajemną niechęcią i trudną historią swojego kraju. Na drodze Juliana i Emila stanie także miłość i namiętność. Czy uczucie pozwoli zapomnieć o zadrze w sercu i zemście, czy wyzwoli kolejne demony?
Alicja Rosińska i Hanna Lewin to przyjaciółki, które pewnego dnia opuszczają prowincję, by szukać szczęścia w metropolii i realizować swoje marzenia. Wybuch II wojny światowej niweczy ich plany i wpływa na ich postrzeganie świata oraz to, co w życiu najważniejsze. To uniwersalna opowieść o poszukiwaniu szczęścia i cenie, jaką się płaci za popełnione błędy.

 

MEYER DEON – „MARTWI ZA ŻYCIA”

Kapitan policji Mat Joubert ma myśli samobójcze po śmierci żony, która zginęła na służbie jako tajny agent. Nowy przełożony nieustannie prawi mu morały, a nawet wysyła Jouberta do psychiatry.
Wkrótce Mat otrzymuje ostatnią szansę - dowódca przydziela mu sprawę seryjnego mordercy, który posługuje się stuletnią niemiecką bronią. Kiedy ginie trzeci mężczyzna, w Kapsztadzie wybucha panika. Teraz Mat musi zmierzyć nie tylko z naciskami szefa, ale także z szalejącymi mediami. Licznych wątków i tropów w sprawie nic nie łączy. Do czasu…
Takiego obrotu sytuacji nie spodziewa się jednak nawet kapitan Joubert…
Wiosną 2015 roku w Cape Town rozpoczęły się zdjęcia do serialu telewizyjnego na podstawie powieści. W roli Mata Jouberta wystąpi popularny norweski aktor Trond Espen Seim, w rolę Sanct Snooka wcieli się znany z filmu Resident Evil Boris Kodjoe. W międzynarodowej obsadzie wymienia się Marcina Dorocińskiego!

 

McCARTHY CORMAC – „PRZEPRAWA”

Druga część Trylogii Pogranicza.
Lata trzydzieste ubiegłego wieku, pogranicze Nowego Meksyku. Szesnastoletni Billy Parham obsesyjnie pragnie schwytać wilczycę, która sieje spustoszenie wśród bydła na rodzinnym ranczu. Między chłopakiem i jego ofiarą rodzi się jednak więź tak silna, że gdy w końcu wilczyca wpada w sidła, Billy postanawia zaprowadzić ją do jej stada. Wyruszają razem w góry. Kiedy Billy wraca do domu, odkrywa okrutną prawdę… Przed nim kolejna wyprawa – poza granice znanego świata, do krain, gdzie niewyobrażalne piękno naznaczone jest śmiercią i smutkiem, a duchy zmarłych nawiedzają żywych.

 

CHOJNACKA JOANNA – „SZPAGAT”

Wyjątkowa opowieść o samotności, zdradzie i miłości.
Aleksander Biernacki w życiu kochał naprawdę tylko Hannę. Kobietę, którą obdarzył uczuciem, z wyrachowaniem zeswatał z Michałem, swoim najlepszym przyjacielem.

Teraz, w cieniu niedawno wybudowanego Pałacu Kultury Aleksander Biernacki przeżywa drugą młodość. Byłe kochanki i dwuznaczna przeszłość zaprzątają głowę profesora anglistyki. Po latach spędzonych na emigracji  Biernacki nie potrafi odnaleźć swojego miejsca, a starzy przyjaciele zapomnieli o jego istnieniu.
"Szpagat" to książka o stracie i winie, ale też o namiętności. Niezwykła opowieść o tym, że raz odrzuconego uczucia można już nigdy nie odzyskać.

 

PLEBANEK GRAZYNA – „PANI FURIA”

Czy każdy, kto wydaje się ofiarą, naprawdę nią jest?
Wygląda jak gwóźdź. Za dużo włosów, za chuda, za wysoka. Do nikogo nie pasuje i dla nikogo nic nie znaczy. Dla matki jest wyłącznie darmową pomocą domową, chłopak traktuje ją jak kolejny numer w katalogu podbojów, a małżeństwo to tylko kontrakt.

Coraz częściej czuje złość. Wie jednak, że nie może jej okazać. Nie wolno, zwłaszcza kobiecie, zwłaszcza obcej. Ale furia, raz obudzona, będzie krążyć w ciele.
Pierwsza polska powieść o samotności we współczesnej Europie, napisana z perspektywy jej wielokulturowego centrum.
Zaskakująca i odważna.

 

FIEDORCZUK JULIA – „NIEWAŻKOŚĆ”

Zmysłowa, pełna tajemnic i mrocznego erotyzmu opowieść o poszukiwaniu duchowej wolności.
Jeden majowy dzień w życiu trzech z pozoru różnych kobiet. Zuzanna, dobrze sytuowana warszawianka pracuje w agencji reklamowej. Helena, matka dwójki dzieci, sprząta w ośrodku konferencyjnym Atena, wykonując dzień po dniu te same syzyfowe prace. Ewa, bezdomna mistyczka, dryfuje po ulicach w poszukiwaniu alkoholu i miejsca do spania.


Łączy je przeszłość: dorastały w podwarszawskim miasteczku, odkrywając przyjaźń i miłość, żyjąc w harmonii z rytmami pięknej i okrutnej przyrody. Tragiczne zdarzenie – zaginięcie szkolnego kolegi – położyło kres niewinności i rzuciło cień na ich dalsze losy, sprawiając, że każda z nich stała się na swój sposób nieważka.

 

WIŚNIEWSKI JANUSZ L. „UDRĘKA BRAKU POŻĄDANIA”

Od jego debiutu, który sfilmowano i o którym powstały prace magisterskie, minęło piętnaście lat. W tym czasie napisał prawie trzydzieści książek, których tłumaczenia ukazały się m.in. w Holandii, we Włoszech, a także w Chinach, w Wietnamie i w Armenii. W Rosji i na Ukrainie jest gwiazdą, dziennikarze ze zdumieniem i podziwem piszą o tłumach przychodzących na spotkania autorskie. Janusz L. Wiśniewski
Mimo oszałamiającego sukcesu wciąż czuje się początkującym pisarzem. Jego pasjami od lat pozostają nauka i literatura. W wolnych chwilach czyta Michała Hellera, Charlesa Bukowskiego, wraca do Braci Karamazow.
O literaturze mówi „kochanka idealna”, która nie poucza, a uczy i nieustannie zaskakuje.
Udręka braku pożądania to świadectwo tego, jak Janusza L. Wiśniewskiego nie przestają fascynować ludzie – ich emocje, historie, ich ukryta strona.
Czy znając chemiczne wzory pożądania i wyniki socjologicznych badań, wie, za czym tęsknimy?

 

CYGAN JACEK – „PRZEZNACZENIE, TRAF, PRZYPADEK”

JACEK CYGAN, niezrównany poeta polskiej piosenki, teraz mierzy się z inną formą literacką. Przeznaczenie, traf, przypadek to zbiór opowiadań, które dotykają tego, co nieuchwytne, ale dla nas najważniejsze.
Bohaterowie tej książki z powodu pozornie błahych zdarzeń stają przed koniecznością przewartościowania całego życia. Choć bardzo chcą, nie potrafią zrozumieć tej „magii”, która wykrzywia ich ścieżki, nie dając się objąć umysłem i emocjami. Za sprawą przypadku lub – jak wolą inni – przeznaczenia stają w zdumieniu wobec niespodziewanych meandrów losu, często zawiedzeni, bo przecież chcieli tak niewiele, a innym razem niewytłumaczalnie szczęśliwi.
Czy przeznaczenie istnieje? Czy o naszym życiu przesądza jedynie splot przypadków?
Autor za sprawą literackiej wrażliwości dostrzega pod powierzchnią codzienności więcej i wydobywa sens z pozornie nic nieznaczących zdarzeń.

 

ENGELKING WOJCIECH – „LEKCJE ANATOMII DOKTORA D.”

Bogate, dorosłe dzieci współczesnej Warszawy oraz nazistowscy lekarze. Pornografia i pseudonauka. Dwa odległe czasy i dwaj niedoszli lekarze, których łączy mroczna tajemnica.
Współczesna Warszawa: Jakub Dejman odziedziczył po ojcu klinikę chirurgii plastycznej w Wilanowie. Ma 26 lat. Ukończył studia medyczne, ale nie zdobył dyplomu. Czasem przeprowadza kontrowersyjne operacje, które wzbudzają podziw środowiska. Gardzi otoczeniem i zmienia kochanki. Pewnego dnia kupuje w Sāo Paulo piętnastoletnią Brazylijkę, Elvirę, i sprowadza do Warszawy… Czy jest granica, której nie zdoła przekroczyć?
Lata 30. i 40. XX w., Monachium i Birkenau: Jacob Deymann jest synem zubożałego niemieckiego arystokraty, ma niepełnosprawną umysłowo siostrę. Od dziecka czuje się gorszy od innych, onieśmielają go kobiety. Na studiach medycznych w Monachium zaczyna fascynować się eksperymentami medycznymi na ludziach. W 1944 roku jako wysłannik berlińskiego Instytutu Antropologicznego wizytuje Birkenau. Poznaje tam doktora Mengele, który namawia go do przerażającego eksperymentu…
Zaskakujący głos pisarza młodego pokolenia.

 

KLUNDER MAŁGORZATA – „TADEUSZ OD SPRAW ZWYKŁYCH”

A na Pamiątkowej nigdy nie pada deszcz…
Bo zwykłe dni stają się niezwykłe, bo nagle stajemy się świadkami cudów…
Co jeszcze można powiedzieć o głównym bohaterze, kiedy w poprzednim tomie puenta wybrzmiała aż nazbyt ostatecznie? Czy to w ogóle wykonalne: utrzymać konwencję przesyconej uśmiechem opowieści, kiedy rzeczywistość płata nam figle?
Okazuje się, że tak. Wszystko jest możliwe, jeżeli tylko otworzymy szeroko oczy i serca. Wtedy sprawy nawet tak poważne jak świętych obcowanie mogą być radosne, a nawet… odrobinkę, ociupinkę… frywolne. Wystarczy sztafeta ludzi dobrej woli, bo niebo wszak się otwiera, jeśli tylko brać je szturmem. Do boju ruszają więc wszyscy starzy i kochani znajomi, cała rodzina Niziołków z księdzem Jankiem na czele, ale też ci, którzy przedtem trwali dyskretnie w cieniu w rolach drugoplanowych i epizodycznych; w Polsce i w Szkocji. Zawsze z pogodnym uśmiechem.

 

KORTKO DARIUSZ, PIETRASZEWSKI MARCIN – „KUKUCZKA. OPOWIEŚĆ O NAJSŁYNNIEJSZYM POLSKIM HIMALAIŚCIE”

Ten portret legendarnego himalaisty to coś więcej niż rzecz o determinacji i górach. To zapierająca dech opowieść o granicach ryzyka, które bywają granicami człowieczeństwa.

 

 

CZUBASZEK MARIA – „NIENACHALNA Z URODY”

Najodważniejsza z dotychczasowych książek znanej satyryczki.
Maria Czubaszek zdradza swoje sekrety i po raz pierwszy mówi o sobie tak szczerze. I tak dużo. Opowiada o ludziach, z którymi się przyjaźniła, pracowała, których mijała w życiu. Komentuje sytuację w kraju (także tę po „dobrej zmianie”). Pewne historie, które Czytelnicy już mieli okazję poznać, wreszcie znajdują zakończenie – jak choćby ta, dlaczego nigdy nie pojechała na Galapagos i jaka jest w tym wina Marcina Wolskiego. A wszystko to, jak zwykle zresztą, jest niezwykle zabawne.
Jednak tylko z pozoru jest to opowieść o niej samej. Satyryczka trzyma w rękach lustro, w którym możemy zobaczyć także siebie i wszystkie nasze wady. Niestety. Maria Czubaszek mówi wprost to, o czym każdy z nas po cichu myśli, ale boi się powiedzieć głośno.

 

STACHULA MAGDA – „IDEALNA”

Dla fanów Dziewczyny z pociągu. Anita prawie nie wychodzi z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które pozwala kontrolować wszystko i wszystkich. I zapomnieć o sypiącym się małżeństwie oraz dziecku, które bardzo chciałaby mieć. Pewnego dnia znajduje w szafie sukienkę, której nie kupiła. Później szminkę, która do niej nie należy. Potem wydarza się coś jeszcze… Ktoś wie o niej wszystko. I powoli realizuje swój plan. Thriller psychologiczny, którego nie będziesz mógł odłożyć. Takiej autorki jeszcze w Polsce nie było.

 

FLANAGAN JOHN – „ZWIADOWCY: WCZESNE LATA. BITWA NA WRZOSOWISKACH”

Pozbawiony tytułu barona Morgarath uciekł z Zamku Gorlan, by uniknąć kary za zdradę stanu. W Araluenie zapanował względny pokój. Jednakże ukrywający się Czarny Lord planuje już swój kolejny ruch i gromadzi armię złożoną z tajemniczych bestii, zwanych wargalami. Duncan, który niedawno zasiadł na królewskim tronie, musi się szykować na wojnę, lecz nie zna dokładnie siły przeciwnika. Halt podejmuje się trudnej misji. Zamierza wspiąć się na groźne, nieujarzmione dotychczas urwiska Gór Deszczu i Nocy, by zapuścić się na terytorium wroga i poznać jego plany. W tej wojnie każdy fałszywy ruch może zadecydować o zwycięstwie lub porażce. Stawką w bitwie na wrzosowiskach Hackham są losy całego królestwa.

 

NESSER HÄKAN – “JEDENAŚCIE DNI W BERLINIE”

Arne Murberg, wskutek wypadku w dzieciństwie, ma poważne trudności z koncentracją i kojarzeniem bardziej złożonych faktów. Mimo to jest bardzo obowiązkowym i życzliwym człowiekiem. Kiedy umiera mu ojciec, postanawia wypełnić jego ostatnią wolę i odnaleźć matkę, która żyje i mieszka w Berlinie. W trakcie podróży spotyka stukniętego profesora, kobietę na wózku inwalidzkim i… staje się świadkiem polowania na czarownice. Czy Arne odnajdzie matkę i przekaże jej tajemniczą szkatułkę?

 

STEEL DANIELLE – „NAGRODA”

Gaëlle de Barbet ma szesnaście lat, gdy niemiecka armia wkracza do Francji. Jej szczęśliwe życie się rozpada... Jest zaszokowana i bezsilna, kiedy żandarmi aresztują jej przyjaciółkę i jej rodzinę, i wywożą do obozu. Niemiecki komendant zajmuje posiadłość rodziców Gaëlle na swoją kwaterę. Jej ojciec i brat zostają zamordowani. Matka się załamuje - fizycznie i psychicznie. Zaufani przyjaciele okazują się zdrajcami. A Gaëlle rozpoczyna ryzykowną współpracę z ruchem oporu. Naraża życie, ale jej bohaterstwo i odwaga obracają się przeciwko niej. Musi uciekać z Lyonu, okryta hańbą, napiętnowana zdradą. Pragnie zacząć wszystko od nowa. Od Paryża do Nowego Jorku, od sukcesów po najboleśniejsze straty, przez wielkie miłości i macierzyństwo, wzloty i upadki, toczy się niezwykłe życie niezwykłej kobiety. Ale duchy przeszłości i poczucie krzywdy jej nie odstępują…

 

MISZCZUK KATARZYNA BERENIKA – „NOC KUPAŁY”

Zazdrość, zdrada i kwiat paproci. Czy młoda szeptucha ocali miłość do Mieszka?

Wiecie, jak to jest. To tylko dawna znajoma, on już nic do niej nie czuje, teraz liczysz się jedynie ty, a oni spotkali się zupełnym przypadkiem. Gosia chciałaby w to wierzyć, ale trochę to trudne, jeśli ukochany Mieszko ciągle myśli o swojej dawnej żonie Ote. Zwłaszcza gdy ta okazuje się wcale nie tak martwa, jak przypuszczała Gosława. W dodatku Ote bardzo się nie podoba, że młoda szeptucha i Mieszko tak się do siebie zbliżyli. Nim ich uczucie zdąży się rozwinąć, między kochanków wkradnie się zazdrość.
Niestety tysiącletnia rywalka nie jest jedynym zmartwieniem Gosi. Zbliża się Noc Kupały, podczas której ma się wypełnić przeznaczenie szeptuchy. I choć Baba Jaga zaopatrzyła swoją podopieczną we wszystkie możliwe amulety i zaklęcia, Gosława ma złe przeczucia. Wprawdzie bogowie może i są gburowaci, ale przecież nie głupi. A przynajmniej tak się im wydaje.

 

ZIĘBA JERZY – „UKRYTE TERAPIE. CZEGO CI LEKARZ NIE POWIE”. CZĘŚĆ 2

Jerzy Zięba od ponad 20 lat zajmuje się naturoterapią, szczególnie w odniesieniu do naturalnych metod leczenia i zapobiegania chorobom przewlekłym i nowotworom. Pierwsza część Ukrytych Terapii stała się bestsellerem w latach 2014-2015 i jej sprzedaż osiągnęła milionowy nakład. Ujawnienie wielu skrywanych faktów w medycynie spowodowało ogromne zainteresowanie społeczeństwa polskiego. Autor przeprowadził serie wykładów i seminariów w Polsce i za granicą, spotykając się z tysiącami osób chorych i z lekarzami, którzy wyrazili chęć zgłębiania propagowanej przez niego wiedzy. Część druga Ukrytych Terapii jest kontynuacją tego dzieła.

 

OLEJNIK AGNIESZKA – „MIŁOŚĆ Z NUTĄ IMBIRU”

Zapach lasu i zimy, czegoś z dzieciństwa, czegoś dobrego, wypełniał każdy kąt. Czy magia świąt zdziała cuda i uda się naprawić zniszczone relacje?
Ewa wreszcie odnalazła szczęście, lecz nadal marzy o najprostszych rzeczach, takich jak codzienne zasypianie u boku ukochanego. Andrzej nie jest z nią całkiem szczery, co sprawia, że oboje oddalają się od siebie. Ewa martwi się także o swą skrytą córkę – kiedy zawodzą próby przeprowadzenia szczerej rozmowy, pozostaje jej potajemne śledzenie bloga Klaudii.
Czy Ewa i Andrzej zawalczą o swój związek, kiedy na horyzoncie pojawi się ktoś inny? Czy Klaudia wsłucha się we własne pragnienia i odnajdzie prawdziwą siebie? Bohaterowie Miłości z nutą imbiru muszą sprostać codziennym wyzwaniom, otworzyć się na drugiego człowieka, a niekiedy przyznać się do popełnionego błędu…

C. PIOTR – „BRUD”


300 tys. fanów na Facebooku. 120 tys. sprzedanych egzemplarzy „Pokolenia Ikea” i „Pokolenia Ikea. Kobiety”. Piotr C. wraca ze swoją trzecią książką.
Relu jest warszawskim adwokatem, który mieszka w Lemingradzie, czyli w dzielnicy Wilanów. Jego najcenniejszym klientem jest Janusz, zdemoralizowany multimilioner, a najlepszym przyjacielem Józek – wierny pies.
Relu nie lubi ludzi, ale ludzie lubią jego. Przychodzą, aby mu się zwierzać. Pije więc i słucha ludzkich tajemnic w świecie, gdzie kobiety są łatwe, a mężczyźni bezduszni. Prowadzone rozmowy bezlitośnie obnażają brud błyszczącego i wymuskanego świata mężczyzn w drogich garniturach i kobiet w jeszcze droższych kostiumach.

 

COELHO PAULO – „SZPIEG”

Nosiła wiele imion: z domu Margaretha Geertruida Zelle; na Jawie była panią MacLeod; Niemcy nadali jej kryptonim H21...
Mata Hari: kobieta-szpieg. Egzotyczna tancerka, powiernica i kochanka najbogatszych, najbardziej wpływowych mężczyzn Belle Époque, postać o tajemniczej przeszłości, budząca zazdrość dam z paryskiej arystokracji. Łamała męskie serca, moralne nakazy i drobnomieszczańskie obyczaje. Za niezależność zapłaciła najwyższą cenę.
Sto lat później legenda Maty Hari jest wciąż żywa. W masowej wyobraźni historia jej bogatego i pełnego przygód życia pozostaje symbolem kobiecej siły i odwagi. W poruszającej i wciągającej powieści Paulo Coelho z maestrią opowiada dzieje Maty Hari, tworząc fikcyjną korespondencję między skazaną, osadzoną w paryskim więzieniu a jej adwokatem.

HOOVER COLLEEN – „NOVEMBER  9”


9 listopada to data, która zaważyła na losach Fallon i Bena. Tego dnia spotkali się przypadkiem i od tej chwili zaczynają tworzyć dwie historie: jedna to ich życie, drugą pisze Ben zauroczony swoją nową muzą. Choć los postanawia ich rozdzielić, to wzajemna fascynacja jest na tyle silna, że nie może pokonać jej ani czas, ani odległość. Co roku 9 listopada rozpoczyna się kolejny rozdział historii - tej realnej i tej fikcyjnej. Gdy nieubłaganie zbliża się koniec powieści, szczęśliwe zakończenie wydaje się jedynie mrzonką, bo historia na papierze zaczyna różnić się od tej, w którą wierzy Fallon…

 

MALESZKA ANDRZEJ – „MAGICZNE DRZEWO. INWAZJA”

Olbrzymy ze Świata Ogromnych przybyły do miasta, a magiczny przedmiot uśpił wszystkich mieszkańców. Alik, Idalia i mówiący pies muszą samotnie walczyć z ogromnymi żołnierzami i wielkim Gibunem. W uśpionym mieście znajdują drewniany łuk i strzały o niezwykłej mocy. Wygrają, jeśli użyją ich we właściwy sposób…

 

 

VARGAS LLOSA MARIO – „DZIELNICA WYSTĘPKU”

Media-seks-polityka.
Jedno zdjęcie wystarczy, by wywołać burzę.
Quique ma wszystko: kochającą żonę, dobrze prosperujący biznes, zaufane grono przyjaciół. Prowadzi życie idealne do chwili, kiedy w jego gabinecie pojawia się człowiek w żółtych butach i z drwiącym wyrazem twarzy wręcza mu kopertę pełną zdjęć. Quique szybko przekona się, że to nie wybuchające wokół bomby powinny budzić w nim lęk, lecz że największe zagrożenie czai się za drzwiami jego sypialni. W mroczny trójkąt media – seks – polityka uwikłany może zostać każdy i niewiele trzeba, by zniszczyć komuś życie.
Mistrz literackiej prowokacji uwodzi czytelnika od pierwszej strony, odkrywa świat niebezpiecznych związków, morderstw, skandali i ujadających bulwarówek. W Dzielnicy występku mieszają się elity i nędzarze, a wszystko to skąpane w wybujałym erotyzmie, który uchodzi tylko Llosie.


SCHMITT ERIC – EMMANUEL – „NOC OGNIA”

Mówi się, że nie można pójść na pustynię i wrócić jako ta sama osoba…
Ta książka to niezwykła opowieść o człowieku, który stanął na krawędzi zwątpienia. Miał dość swojego dotychczasowego życia, więc przyjął propozycję przyjaciela i wyruszył na Saharę, by tam zbierać materiały do filmu. Pewnego wieczoru przypadkiem odłączył się od karawany. Stracił z oczu beduińskiego przewodnika. Nie miał wody, ubrań ani nawet kompasu. Był zupełnie sam, zagubiony pośrodku pustyni. Powoli zapadały ciemności... Tak zaczęła się noc, która odmieniła jego życie. Bo czasem trzeba się zgubić, żeby się odnaleźć.

 

 MICHALAK KATARZYNA – „LEŚNA POLANA”

Trzy  przyjaciółki. Trzech braci. Trzy historie. Jedno zakończenie.
Czy wszystkie życiowe porażki i niegodziwości można tłumaczyć trudnym dzieciństwem? Jeśli tak, to trzej bracia Prado – Wiktor, Marcin i Patryk – mogliby się stoczyć na samo dno i obwiniać tego, który zamienił pierwsze lata ich życia w piekło: swojego ojczyma.
Trzy przyjaciółki – Gabrysia, Majka i Julia – też nie miały najłatwiej. O Majce i Julii rodzice zapomnieli, a Gabriela od najmłodszych lat musiała dbać o siebie i o przybranego ojca, którego ubeckie tortury pozbawiły zdrowia i sił.
Pierwszy tom Leśnej Trylogii opowiada o dramatycznych losach Gabrieli i Wiktora, których łączy miłość, ale dzieli Zło bezwzględne i okrutne, nie cofające się przed niczym…
Jest jednak zakątek, w którym ich drogi muszą się przeciąć: mały domek, ukryty gdzieś w lesie, w otoczeniu wiekowych świerków. Leśna Polana.
Są już tak blisko tego miejsca…
Tak blisko odnalezienia powtórnie siebie i swojej miłości…
Ale Zło nie odpuszcza.
Nigdy.

 

<< >>