W tym dziale będziemy umieszczać nowości książkowe zakupione i polecane przez naszą bibliotekę i krótkie ich recenzje. Prosimy również czytelników o propozycje książek, które ich zdaniem warto zakupić, a zostanie to uwzględnione przy kolejnych zakupach.

ALTINYELEKLIOĞLU DEMET – „SUŁTANKA KOSEM. CZARNA KRÓLOWA” KSIĘGA  II


Czarna  królowa – ulubienica fortuny, bezwzględna i piękna sułtanka rządząca światem.
Przepowiednia, którą Anastazja usłyszała przed laty, właśnie się wypełniła. Zwykła nałożnica z haremu została żoną potężnego sułtana Ahmeda I.
Szczęście młodej królowej nie trwa jednak długu. Rodzi sułtanowi kolejne dzieci, córki, a on czeka na syna, następcę tronu. Imperium osmańskie chyli się ku upadkowi, krajem wstrząsają kolejne bunty janczarów, a sułtański dwór pełen jest wrogów, którzy knują przeciwko niej. To, co wydawało się spełnieniem marzeń, okazało się przekleństwem. Mahpeyker Kösem nie podejrzewa, że za władzę, której tak pragnęła, przyjdzie jej zapłacić wysoka cenę.

SZWECHŁOWICZ JOANNA – „SIŁA WYŻSZA”


Marzec 1939 roku. Poznański proboszcz, ksiądz Wojciech Kalinowski, znika w tajemniczych okolicznościach. Aby uniknąć skandalu, zamiast policji śledztwo mają poprowadzić benedyktyni – ojciec Aleksander Herbst, dyskretny i obdarzony umiejętnością rozwiazywania zagadek, oraz ojciec Florian Myszkowski, przekonany, że ważniejsze od odkrycia prawdy jest „dobro Kościoła”.
Ślady prowadzą ich do Krynicy, do pensjonatu panien Malickich, które nie tracą nadziei na zamążpójście i każdego gościa płci męskiej oceniają z tej perspektywy. Zakonnicy w średnim wieku, którzy dla dobra śledztwa wchodzą w role urzędników państwowych, nie stanowią dla nich wyjątku.
W pensjonacie bracia spotykają rozmaite indywidua. Jest wśród nich sam ksiądz Wojciech, który przyjechał tu targany wyrzutami sumienia po śmierci swojego wikariusza, bratanka sióstr Malickich.
Zanim jednak sprawę uda się wyjaśnić, benedyktyni stają w obliczu kolejnej zagadki – tym razem z morderstwem w tle…

STEEL DANIELLE – „APARTAMENT”


Słoneczny apartament w sercu Nowego Jorku. Cztery młode lokatorki. Wszystkie w punkcie zwrotnym swojego życia. Claire, ambitna projektantka damskich butów; konserwatywny szef utrudnia jej karierę.
Początkująca pisarka Abby szuka literackiej szansy. Jest uzależniona od starszego od niej reżysera, który pielęgnuje jej niewiarę w siebie.
Sasha, sympatyczna studentka medycyny. Ma problem z siostrą bliźniaczką, rozchwytywaną top modelką, która robi niemądre rzeczy, a Sasha słono za to płaci.
Jest jeszcze Morgan, ambitna finansistka z Wall Street. Z awersją do małżeństwa i, jako jedyna z dziewczyn, ze stałym partnerem. I z nieprzewidywalnym szefem.
Każda z nich walczy o zawodowy sukces, a po cichu marzy o wielkiej miłości. Każda dostaje swoją szansę. I na sukces, i na miłość… A wtedy gdy je osiągną, zrozumieją, co straciły, a co zyskały…

KNAUSGÅRD KARL OVE – „MOJA WALKA”.


Moja walka – czwarta księga światowego autobiograficznego bestsellera. Powieść, w której znika granica miedzy życiem a literaturą. O szczerości, niedojrzałości i głodzie spełnienia. O poczuciu własnej wielkości i skłonności do samoupokorzeń. Tym razem autor wrzuca nas w czas, kiedy byliśmy nastolatkami i chcieliśmy – wszystkiego.
Osiemnastoletni Karl Ove zostaje nauczycielem w położonej wśród fiordów malutkiej mieścinie na północy Norwegii. Lubi alkohol, marzy o dziewczynach i byciu wielkim pisarzem. „Koniec końców chodziło mi wyłącznie o jedno. Chciałem się przespać z jakąś dziewczyną. Tylko tego pragnąłem”.
Rozdarty między nieśmiałością, zahamowaniami a poczuciem wyjątkowości i pragnieniem wolności, chłopak wyprowadza się nareszcie z domu. Ma nienasycone oczekiwania i nadzieje, tymczasem wciąż spotykają go nowe rozczarowania – najczęściej samym sobą.
„Wspaniała powieść, która rozpala każde zakończenie nerwowe i wzbudza w czytelniku czystą radość istnienia – na tej, a nie żadnej innej, planecie”.
„NEW YORK TIMES”
„Lekkość, z jaką pisze Knausgård, jest zaraźliwa. Wciągająca książka wielkiego formatu”.
„VG”
„Dzika radość i czarna rozpacz, które kłębią się w młodych umysłach, opisane zostały z wielką precyzją i , co równie ważne, z dużą dawką humoru”.
„NRK”
„Szczere i mistrzowskie selfie”.
NATIONAL RADIO USA
„Fani Knausgårda będą zachwyceni pikantnym poczuciem humoru i wspaniałą żywiołowością tej książki”.
„EVENING STANDARD”

RILEY LUCINDA – „RÓŻA PÓŁNOCY”


Ze wspaniałych pałaców indyjskich maharadżów do majestatycznych angielskich rezydencji…
Niezwykłe życie nadzwyczajnej dziewczyny, Anahity Chaval, od 1911 roku do dnia dzisiejszego…
Sędziwa Hinduska, Anahita Chaval, w dniu setnych urodzin przekazuje prawnukowi manuskrypt, w którym opisała historię swojego życia. Młody
Ari Malik, skoncentrowany na pracy i karierze, chowa babcine opowieści do szuflady. Po latach, spełniony w życiu zawodowym, ale rozczarowany życiem osobistym, sięga po wspomnienia Anahity. Podążając tropami tajemnic przeszłości, trafia z upalnych, kolorowych Indii do ponurej i mrocznej rezydencji Astbury w angielskim hrabstwie Devon. Tam poznaje jej tajemniczego właściciela i… gwiazdę filmową z Hollywood. Mroczne sekrety, które kładą się cieniem na historii szlachetnego rodu Astbury, połączą ich losy.
Wielowątkowa, wzruszająca opowieść o ludziach zmagających się z historią. „Róża północy” jest bez wątpienia najbardziej wciągającą powieścią Lucindy Riley.

PYTLAKOWSKI PIOTR – “KRÓLOWA MAFII”


Żona Słowika opowiada Piotrowi Pytlakowskiemu o gangsterach, miłości i zdradzie.
Tajemnicza i ekscytująca Monika Banasiak, czyli Słowikowa. Oskarżono ją o kierowanie gangiem. Po wyjściu z aresztu zdecydowała się przerwać milczenie i opowiedzieć Piotrowi Pytlakowskiemu o swoim niezwykłym życiu.
Była żona słynnego gangstera Słowika. Mówiono, że to związek aż po grób. Słowik budził wśród innych gangsterów strach, Monika – szacunek i podziw. Piękna dziewczyna z dobrego domu, studentka medycyny, weszła do egzotycznego dla niej świata narkotyków i zbrodni i wspięła się na sam szczyt.
Kochała i była wierna, nawet kiedy Słowik trafił na wiele lat za kraty. Ale w końcu spotkała innego, dla którego straciła głowę. Słowik mógłby wybaczyć jej wszystko, ale nie zdradę. Związek najsłynniejszej pary polskiej mafii się rozpadł.
Monika Banasiak fascynująco opowiada o swoim życiu w mafii, o złych mężczyznach, którzy ją otaczali, o ich żonach i kochankach, o miłości i zbrodni. To pierwsza tak szczera relacja najważniejszej kobiety w gangu pruszkowskim. Nie ma dla niej tematów tabu. Ujawnia wszystko aż do bólu.

 

TAYLOR KATHRYN – „BARWY MIŁOŚCI”


Jonathan Huntington jest nieprzyzwoicie bogaty, szaleńczo przystojny i zupełnie pozbawiony skrupułów. Jest także szefem firmy, w której Grace Lawson odbywa praktyki studenckie. Jego magnetyczny urok sprawia, że dziewczyna ufnie podąża za nim w świat zmysłowych rozkoszy, w którym obowiązują tylko trzy zasady: żadnych emocji, żadnych uczuć, żadnego zaangażowania. Oszołomiona intensywnością erotycznych doznań Grace nie przeczuwa, jak groźny może być świat mrocznych żądz i seksualnych fantazji kochanka…

TAYLOR KATHRYN – „BARWY MIŁOŚCI. CZERWIEŃ”


Przepadła z kretesem. Chociaż Grace doskonale zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczna jest jej fascynacja Jonathanem Huntingtonem, to z dnia na dzień kocha go coraz bardziej. Czy szlachetnie urodzony, żądny władzy i wyrachowany mężczyzna naprawdę jest tak nieprzystępny, jak jej się wydaje? Czy naprawdę widzi w niej jedynie zabawkę? Dziewczyna postanawia zrobić wszystko, aby mu uświadomić, jak bardzo jest dla niej ważny i że chciałaby dzielić z nim życie. Nie wie jednak, że jej starania niemal doprowadzą do katastrofy: Jonathan będzie musiał stawić czoło tragedii z przeszłości i zmierzyć się z traumą, która rzuciła cień na całe jego życie. Jakiego ostatecznie dokona wyboru? Czy gorące uczucie pięknej młodej kobiety wystarczy, by zmiękczyć jego serce i dać im obojgu szansę na szczęście, którego tak bardzo pragną?

TAYLOR KATHRYN – „OCALIĆ DARINGHAM HALL”


Ben Sterling po konfrontacji z rodziną Camdenów niechętnie zgadza się pozostać w rezydencji Daringham Hall. Za wszelką cenę chce poznać prawdę o związku swojej matki z Ralphem Camdenem. Nie jest to dla niego łatwe, ponieważ skutecznie rozprasza go obecność Kate i pożądanie, jakie dziewczyna w nim budzi. Mury angielskiej rezydencji będą świadkami burzliwych emocji, a przed Benem pojawi się pytanie: czy to on ma ocalić Daringham Hall.
Poznaj dalsze losy Bena i Kate oraz rodu Camdenów w intrygującej powieści o namiętności, zemście i tajemnicach.

TAYLOR KATHRYN – „ZOSTAWIĆ DARINGHAM HALL”


W Daringham Hall zapanował spokój. Ben realizuje plan przywrócenia majątkowi dawnej świetności. Kate odnajduje upragnione szczęście u boku Bena. Sielanka nie trwa jednak długo – nagle wybucha pożar, który trawi nie tylko posiadłość, ale i zaufanie między kochankami… Ben zamierza odejść, lecz jeśli to zrobi, w angielskiej rezydencji zostawi swoje serce. Czy będzie miał odwagę opuścić Daringham Hall na zawsze?
Historia Bena i Kate trzyma w napięciu do ostatniej strony. Poznaj dalsze losy rodziny Camdenów, Petera, Tilly i innych mieszkańców Salter’s End w najbardziej dramatycznym romansie tego roku.

MRÓZ REMIGIUSZ – „W CIENIU PRAWA”


Galicja, 1909 rok. Mimo złej opinii i niejasnej przeszłości Erik Landecki zostaje przyjęty na czyścibuta w austriackim dworku. Jest przekonany, że los się do niego uśmiechnął. Pierwszej nocy ginie jednak dziedzic rodu, a cień podejrzeń pada na Polaka. Szybko pojawiają się spreparowane dowody, a Erik staje się głównym podejrzanym.
Musi walczyć nie tylko o swoją wolność, lecz także o życie – w zaborze austriackim karą za morderstwo jest bowiem śmierć przez powieszenie.

KOWALEWSKA HANNA – „CZTERY RZĘSY NIETOPERZA”


Kontynuacja bestsellerowego cyklu o Zawrociu.
Miłość, przeciw której są wszyscy.
Matylda postanawia zmienić Zawrocie, urokliwą posiadłość i swój dotychczasowy azyl, w prawdziwy dom dla siebie, Pawła i dziecka, którego się spodziewa.
Jeden cudowny miesiąc, ślubne plany – i niespodziewane rozdzielenie, bo Paweł musi wyjechać na wiele tygodni. Sytuację komplikuje fakt, że jest sporo osób, które nie akceptują tego związku i chcą ich skłócić oraz rozdzielić na zawsze. Matyldę otacza sieć złośliwych intryg.
Ktoś w dodatku zaczyna ją straszyć. Zagadkowe tropy prowadzą nie tylko do ekscentrycznych przyjaciół Pawła, ale i warszawskich znajomych Matyldy. Nawet sam Paweł zdaje się cos ukrywać…
O co chodzi prześladowcy? Czy decyzja o ślubie nie była przedwczesna? Jak poradzić sobie z niechęcią otoczenia i bagażem relacji z przeszłości?
Hanna Kowalewska kazała czekać czytelnikom na dalsze przygody Matyldy ponad pięć lat. Ale było warto! Pisarka po raz kolejny zaprasza na literacka ucztę, na którą składają się: ciekawie nakreślony portret małej, zamkniętej społeczności, niepokojący klimat, mistrzowsko skonstruowana, niemal kryminalna intryga.
To także piękna i poruszająca opowieść o dojrzewaniu do nowych ról, szukaniu równowagi między niezależnością a bliskością, telefonach, na które się czeka, oraz rozstaniach, które zawsze trwają za długo.

GREGORY PHILIPPA – „NOBLIWY PROCEDER”


Pod koniec XVIII wieku Bristol przeżywa rozkwit. Władzę w mieście dzierży stowarzyszenie najzamożniejszych kupców bogacących się na handlu niewolnikami. Jozjasz Cole, właściciel kilku statków, jest gotów na wiele, byle wejść do tego grona, potrzebuje jednak gotówki i dobrze ustosunkowanej żony. Proponuje małżeństwo Frances Scott, dla której ten mezalians jest korzystniejszym rozwiązaniem niż życie na łasce dalszej rodziny.
Frances wkracza w świat bristolskich kupców i przekonuje się, że jej spokojne życie i dostatek zależą od zysków z handlu cukrem, rumem i ludźmi. W swym nowym domu zajmuje się przyuczaniem sprowadzanych przez męża  niewolników do roli służących. Jest wśród nich Mehuru, były kapłan z afrykańskiego ludu Jorubów. Choć Angielka i Afrykańczyk pochodzą z przeciwległych krańców ziemi i choć wszystko wydaje się ich dzielić, nic nie może powstrzymać rodzącego się między nimi pożądania.

BROOKE LAUREN – “HEARTLAND. DALSZE LOSY AMY. ŚWIĄTECZNY CZAS. NIEZAPOMNIANE LATO”


Heartland to wtulone pomiędzy wzgórza Wirginii schronisko dla koni, ale i coś więcej. To niezwykłe miejsce, gdzie dotychczas źle traktowane zwierzęta uczą się od nowa ufać ludziom.
Od czasu podjęcia studiów i rozstania z Tregiem Amy stała się niezależna i pewna siebie. Kiedy wraca do Heartlandu na przerwę świąteczną, odkrywa, że wiele się zmieniło. Ciężarna klacz potrzebuje pomocy jej i Trega. Czy będą potrafili pracować razem jak dawniej? Amy nie sądziła, że pobyt w domu okaże się tak trudny!
Wkrótce dziewczyna otrzymuje propozycję zajęcia się inną klaczą. Nie jest to zwykły koń – należy do Alfreda Escobar, syna właściciela słynnej stadniny. Amy zostaje zaproszona do luksusowej posiadłości Escobarów! Będzie musiała wykazać się wiedzą i umiejętnościami, by sprostać wygórowanym oczekiwaniom gospodarzy.

PILARZ SZYMON – „CAMINO DE SANTIAGO. PRZEWODNIK DLA PIELGRZYMÓW”
Najdokładniejszy i najbardziej kompletny polski przewodnik po Camino de Santiago.
Zawiera wszystkie informacje potrzebne do zaplanowania i przejścia francuskiej drogi św. Jakuba z Saint Jean Pied–de–Port do Santiago de Compostela.
Szczegółowy opis drogi “zakręt po zakręcie”.
Czytelne i dokładne mapy.
Kilka wariantów przebiegu szlaku.
Profile wysokości.
Adresy miejsc noclegowych na całej trasie.
Opisy zabytków i miejsc wartych zobaczenia.
Plany większych miejscowości.
Lokalizacja sklepów, barów, punktów usługowych.
Aktualne ceny, godziny otwarcia, dane kontaktowe.
Źródła wody.
Miejsca i godziny mszy świętych.
Pełny opis drogi do Fisterry i Muxii.
Kilkaset zdjęć.
Ponadto wskazówki:
- Jak przygotować się do Camino.
- Jak dotrzeć na miejsce startu.
Co warto (i czego nie warto) spakować do plecaka.

SZWAJA MONIKA – „SŁOŃCE ŚWIECI WSZYSTKIM”
„Przez większość zawodowego życia byłam reporterką i publicystką. Pewnie dlatego moje książki dość mocno trzymają się ziemi. Spotkałam w życiu tylu ludzi, widziałam tyle sytuacji, że właściwie nie muszę już prawie nic wymyślać. Dodaje dwa do dwóch, układam kolejne pucle, przyprawiam własnym doświadczeniem i znajomością ludzkiej psychiki – tak powstają historie, które mogły się naprawdę wydarzyć – a może wydarzyły się komuś, kogo mamy na wyciagnięcie ręki? Mój powieściowy świat naprawdę istnieje, a jego bohaterów codziennie mijamy na ulicy.”
Monika Szwaja
„Słońce świeci wszystkim” – tytuł zbioru opowiadań Moniki Szwai to także hasło, którym pisarka kierowała się, tworząc swoje kolejne powieści. Świat wymaga od nas powagi i determinacji, ale nie wolno zapominać, że tym, co daje nam siłę do życia, jest uśmiech i optymizm – a te z pewnością każdy z Państwa odnajdzie w niniejszym tomie.
W książkach Moniki Szwai świat przedstawiony jest światem prawdziwym, światem zwyczajnych ludzi. Główni bohaterowie są wymyśleni, a akcja jest fikcyjna, ale – na obraz i podobieństwo rzeczywistości naszej codziennej. Ponieważ zaś nasza rzeczywistość potrafi być niesłychanie barwna i interesująca – perypetie „wymyślonych i składaków” również takie bywają; często z porządną domieszką prawdziwego romantyzmu.

SILVER TOSHA – „BEZGRANICZNA OTWARTOŚĆ”


„Książka ta oferuje czytelnikowi niezwykły dar: sposób na uwolnienie się od wyczerpującej pogoni za tworzonymi  przez ego zachciankami i marzeniami. W zamian proponuje ścieżkę radości, pokoju i prawdziwego szczęścia. Wkrocz na nią, a w twoim życiu zaczną dziać się cuda, o jakich nawet ci się nie śniło!”
- Marci Shimoff, autorka bestsellerów „New York Timesa”
Bezgraniczna otwartość to wyjątkowe zaproszenie do rozpoczęcia radosnego i w pełni satysfakcjonującego życia w myśl jednej prostej zasady: pozwól Boskości kierować twoim życiem, a przestaniesz lękać się o przyszłość i zmagać z rzeczywistością. Ta lekko i dowcipnie napisana książka uczy sztuki oddania siebie i wszystkich doświadczeń pod kierownictwo Boskości. Czyniąc to, otrzymasz:
- wewnętrzny spokój i poczucie harmonii ze światem;
- możliwość wypełnienia wyższego celu swojej duszy;
- obfite i zachwycające dary Wszechświata;
- radość bezwysiłkowego i spełnionego życia;


Istnieje siła Miłości, która w każdej sytuacji może nas prowadzić i udzielać nam pomocy. Wystarczy tylko zaprosić ją do swojego życia.

FABER ADELE, MAZLISH ELAINE – “WYZWOLENI RODZICE, WYZWOLONE DZIECI. TWOJA DROGA DO SZCZĘŚLIWSZEJ RODZINY”


Książka „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci” wyróżniona została prestiżową nagrodą Krzysztofa (Christopher Award) „za afirmację najwyższych wartości duchowych człowieka”. Autorki opowiadają w niej o tym, jak uczyły się same, krok po kroku, ulepszać życie swoich rodzin. Korzystając z własnych doświadczeń, a także z doświadczeń innych rodziców przekazują wzruszające i przekonujące świadectwa takiego sposobu porozumiewania się z dziećmi, który pozwala u obu stron wyzwolić to, co najlepsze.

O’CONNOR ANNE – MARIE – „ZŁOTA DAMA”


Za każdym arcydziełem kryje się wielka tajemnica.
Blisko dziesięć lat trwała zacięta batalia sądowa o odzyskanie zagrabionego przez nazistów arcydzieła Gustawa Klimta Złota dama, okrzykniętego „austriacką Mona Lizą”. Kiedy ponadosiemdziesięcioletnia Maria Altmann wystąpiła do austriackich władz o zwrot obrazu, te – przekonane, że galeria malarstwa Belweder nabyła go zgodnie z prawem – walczyły do samego końca. Złota dama została potraktowana jak skarb narodowy…
Anne – Marie O’Connor przedstawia burzliwe losy płótna, a także odsłania kulisy jego powstawania; opisuje, jak naziści odebrali obraz rodzinie Blochów – Bauerów, jak następnie portret przechodził z rąk do rak i jak wreszcie upomniała się o niego prawowita spadkobierczyni.
Na podstawie książki nakręcono film pod tym samym tytułem z Helen Mirren i Ryanem Reynoldsem w rolach głównych.

KURCZAB – REDLICH KRYSTYNA – „TAJEMNICE ROSJI PUTINA”


Najbardziej sensacyjna biografia roku.
Jeden z najpotężniejszych ludzi świata.
Bezwzględny. Cyniczny. Do celu dążący po trupach.
Krystyna Kurczab – Redlich, znawczyni problematyki rosyjskiej, ujawnia nieznane na ogół fakty dotyczące Władimira Putina, w tym – jego życia prywatnego. W jakich warunkach dorastał? Jak naprawdę trafił do KGB i jakim był szpiegiem? Czy uczciwie wygrywał wybory? Jaka rolę odegrał w konfliktach w Czeczenii i na Ukrainie? Co łączy go z Al.-Kaidą i Państwem Islamskim?
Jakim jest człowiekiem?
Autorka przypomina także fakty, o których informowały media, ale ukazuje je od podszewki, sięgając do kwestii dotychczas pomijanych. Opisuje splot wydarzeń, które doprowadziły do objęcia i utrzymania władzy przez Putina, oraz sytuację poprzedzającą głośne ataki terrorystyczne. Kreśli przy tym wnikliwy portret psychologiczny rosyjskiego przywódcy. Dynamiczna narracja, bogate źródła oraz liczne zdjęcia rzucają nowe światło na Władimira Putina.

GRANHUS FRODE – „WIR”


Wciągający, mroczny norweski thriller. Atmosferę tajemnicy potęgują niezwykle plastyczne opisy surowej północnej przyrody.
Landegode, gmina Bodø. Przerażający krzyk przyciąga uwagę dwóch chłopców bawiących się na brzegu morza. W szczelinie między skałami znajdują mężczyznę z rękami przykutymi do kamienia w lodowatej wodzie.
Bergland, 50 kilometrów na północ od Bodø. Starsze małżeństwo dostrzega w pobliżu brzegu porcelanową lalkę pływającą na tratwie z łyka i powiadamia policję. Do zbadania sprawy zostaje przydzielony śledczy Niklas Hultin, który pracuje na miejscowym posterunku w zastępstwie chorego policjanta. W trakcie zbierania informacji na jaw wychodzi mroczna historia sprzed lat. Groza narasta, kiedy po kilku dniach to samo małżeństwo znajduje na plaży nieprzytomną, ranną kobietę, ucharakteryzowaną na znalezioną wcześniej lalkę.

 

GARGAŚ GABRIELA – „A MIĘDZY NAMI WSPOMNIENIA”


Zakazana miłość, która nie powinna się zdarzyć.
Ada traci wszystko, co było dla niej ważne. Trudne okoliczności zmusiły ją do rozstania z ukochanym. przez kilka lat żyje jak w letargu. Pewnego dnia postanawia odwiedzić babcię, Marię, która opowiada wnuczce historię swojego życia. Młodość Marii przypadła na okres wojny. To był trudny i bolesny czas. Kobieta zakochała się do szaleństwa w mężczyźnie, którego nie powinna była pokochać. Którego powinna nienawidzić. Maria stara się przekonać wnuczkę, że w życiu liczy się tylko miłość, każda miłość, i to, jaką siłę możemy odnaleźć dzięki bliskości drugiego człowieka.
Rozgrzewająca serca powieść o tym, co jest tak naprawdę ważne. O samotności i o uprzedzeniach. O niewypowiedzianych słowach, obawach, stracie i wielkim uczuciu. O tym, że życie nikogo nie oszczędza. Ale przede wszystkim to historia o tym, że najważniejsze, to móc kogoś kochać. Tak prawdziwie, bez oczekiwań.

MOGGACH DEBORAH – „HOTEL MARIGOLD”


Czy w jesieni życia można zacząć wszystko od nowa? Odważyć się całkowicie zmienić sposób bycia? Czy warto? Na te poważne egzystencjalne pytania w lekki, zabawny, a zarazem głęboko poruszający sposób odpowiada Hotel Marigold.
Grupa emerytów z kompletnie odmiennym bagażem życiowych doświadczeń daje się skusić reklamie ekskluzywnego hotelu i wizji sielskiego życia w Indiach. Marząc o pięknej pogodzie i tanich drinkach z sokiem z mango, opuszczają starą, dobrą Anglię. Po przybyciu na miejsce odkrywają jednak, że hotel dni świetności ma dawno za sobą, obsługa jest nieco ekscentryczna, a czasy Indii pod brytyjskim panowaniem to odległa przeszłość. Ale szybko się przekonują, że na pełnię życia zawsze jest odpowiednia pora…
Na podstawie książki w 2011 roku nakręcono kinowy przebój z m.in. Judi Dench, Maggie Smith, Billem Nighym i Tomem Wilkinsonem w rolach głównych. Powstała już także kontynuacja tego filmowego hitu pt. Drugi hotel Marigold.
„Ciepła, mądra, zabawna”.
„GUARDIAN”
„Doskonała… Powieść Moggach to prawdziwa uczta. Poruszająca, szczera, dowcipna”.
„SUNDAY EXPRESS”

MOGGACH DEBORAH – „HOTEL ZŁAMANYCH SERC”
Kolejna, po rewelacyjnym Hotelu Marigold, powieść bestsellerowej autorki.
Kiedy emerytowany aktor postanawia porzucić Londyn i przeprowadzić się na walijską wieś, nie ma pojęcia, w co się pakuje. Jako właściciel podupadającego pensjonatu, któremu bliżej do starości niż staroświeckości, musi zapełnić pokoje i zacząć zarabiać. Poznajcie jego genialny plan „Kursów dla rozwodników” oraz barwną zbieraninę gości. Pod życzliwym okiem Buffy’ego różniący się od siebie, samotni nieznajomi przekonują się, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż sądzili, a małe miasteczko ma magiczną moc przyciągania…
„Przezabawna – radość lektury gwarantują urocze postaci oraz ironiczny, celny komentarz ich dziwactw. Prawdziwa rozkosz”.
„THE TIMES”
„Wspaniałe poczucie humoru Moggach, łatwość, z jaką nadaje życie swoim bohaterom, i jej sympatia dla nich emanują z każdej strony powieści. Wnikliwa i zabawna analiza miłości, samotności i tęsknoty na każdym etapie życia”.
„SUNDAY EXPRESS”

WALCZAK – CHOJECKA AGNIESZKA – „NIE CZAS NA MIŁOŚĆ”


„Fascynująca i do głębi przejmująca opowieść o tym, że niekiedy trzeba przepłynąć morze łez, by odnaleźć to, co w życiu najważniejsze”.
Magdalena Kordel
Ta miłość nie powinna się zdarzyć.
Porywająca opowieść o losach grupy młodych ludzi na tle bałkańskiej wojennej zawieruchy początku lat dziewięćdziesiątych. Niezwykła historia miłości Chorwatki Jasminy i Serba Dragana. Miłości, która w świecie ogarniętym etniczną nienawiścią nie powinna się zdarzyć. Współcześni Romeo i Julia maja przeciw sobie wszystkich: nacjonalistycznie nastawionego ojca Jasminy, serbskiego szpiega, a nawet matkę Dragana – Polkę. Katarzyna wprowadza w ich związek zamęt nie mniejszy niż zwaśnieni politycy.
Ucieczką od wojennej rzeczywistości i nieoczekiwanych splotów zdarzeń stają się dla młodych bohaterów świat teatru i miłość. Czy jednak uda im się przetrwać w mrocznych czasach?
To opowieść o wielkim uczuciu, które potrafi ocalić. Choćby na chwilę…
„To powieść napisana z rozmachem, pełna bałkańskiego kolorytu i ludzkich namiętności. Agnieszka Walczak- Chojecka w nowej, znakomitej odsłonie!”
Wioleta Sadowska/blog SUBIEKTYWNIE O KSIĄŻKACH

 

<< >>